Opublikowano
2008-04-13 16:58
Licencja
Wolna licencja

History Channel dla Polaka i Węgra

Użytkownicy sieci kablowych Aster, Toya i UPC Polska będą mogli niedługo oglądać u siebie programy historyczne prezentowane na kanale History Channel. Właściciele stacji ogłosili kilka dni temu jej debiut w Europie Środkowej.


History Channel powstał w 1995 roku i do dziś odbierany jest w ponad 135 krajach w ok. 235 mln gospodarstw domowych. Właścicielami kanału są A&E Television Networks i BSkyB. Telewizja prezentuje audycje z zakresu historii starożytnej i współczesnej, historii wojen i konfliktów, a także technologii i transportu. Polscy odbiorcy będą mogli zobaczyć m.in. programy: Ice Road Truckers, The Universe, Cities of the Underworld, Lost Pyramid, Clash of the Cavemen.

Źródło: Wirtualne Media

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

O TVP Historia pisaliśmy ponad pół roku temu: http://histmag.org/?id=1403 Rzeczywiście, pewnie warto byłoby - po pewnej perspektywie czasowej - wrócić do tego tematu i zobaczyć, czy coś się nie zmieniło. :) Pozdrawiam! :)Odpowiedz

Gość: Marianna |

Warto również,a może przedewszystkim,poinformować o kanale TVP Historia,który działa i bywa interesujący.Pozdrawiam. .P s.Histmag, istotnie przestaje być martwy.Gratuluję.Odpowiedz
Tomasz Leszkowicz

Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl”, „Polityce” oraz „Dziejach Najnowszych”. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org