Imperium Rzymskie - ciekawostki, które warto przeczytać!

opublikowano: 2023-11-23 06:00
wolna licencja
poleć artykuł:
Imperium Rzymskie i starożytny Rzym to wiecznie aktualne tematy pobudzające spory naukowców i wykorzystywane w popkulturze. Filmy takie jak „Gladiator” Ridleya Scotta czy „Kaligula” z kontrowersyjną rolą Malcolma McDowella nie bez powodu przeszły do historii kinematografii. Skąd moda na epokę starożytności? Sprawdźcie nasze teksty!
REKLAMA

Imperium Rzymskie to nie tylko historia cesarzy - przeczytaj te artykuły!

Fot. Wrak statku Agrypiny, Gustav Wertheimer  (1847–1902)

„Kości zostały rzucone” to zdaje się jedno z najsłynniejszych, jeśli nie najsłynniejsze powiedzenie używane do dziś, które ma swoje korzenie w Imperium Rzymskim. Nie jest jedyne! Czy potrafisz wymienić jeszcze kilka? Jeśli nie, po lekturze naszego materiału, pójdzie ci jak z płatka.

W tej sekcji dowiesz się też, w jaki sposób Rzymianie świętowali tysiąclecie państwa rzymskiego. Szczegółów nie zdradzimy, ale wiedz, że zrobili to z prawdziwym rozmachem...

Gratką dla fanów kartografii może być też wirtualny atlas Imperium Rzymskiego. Znajdziesz w nim sieć ówczesnych dróg czy podział na prowincje, ale informacji jest znacznie więcej.

Zobacz co warto jeszcze przeczytać!

Fragmenty książek o starożytnym Rzymie

Rzymskich cesarzy, którzy przeszli do historii jako rozpustni było wielu. A cesarzowe? Poznaj przypadek Messaliny, która w swojej lubieżności nie ustępowała mężczyznom. 

Dowiedz się, jak wyglądał Juliusz Cezar oraz jak wygląda stan badań na ten temat. Przeczytaj relację samego Cezara nt. wojen galijskich. Czy Galowie byli w istocie tak dzielni, jak przedstawia ich popularny komiks i seria filmów familijnych?
Ale to dopiero początek! Sprawdź inne ciekawe fragmenty poniżej:

Recenzje

Jak bardzo intrygujące potrafią być tematy wydanych książek, powiązane z Imperium Rzymskim zorientowaliśmy się, kiedy trafiliśmy w naszej bazie na publikację o inżynierii starożytnego Rzymu. Jak powstały słynne akwedukty uznawane za jedno z największych osiągnięć technicznych cywilizacji starożytnego Rzymu? 

A może ciekawi Cię, co robiło się w rzymskich toaletach, jak wyglądało odprowadzanie ścieków? O tym również znajdziesz konkretną pozycję wydawniczą.
Sprawdź poniższe zestawienie i daj się nam jeszcze zaskoczyć!

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Kup e-booka „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”:

praca zbiorowa pod red. Tomasza Leszkowicza
„Z Historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć” cz. I
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-16-7

Dostępna jest także druga część e-booka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone