Jak wyglądały starożytne Pompeje? [video]

opublikowano: 2017-04-23 11:27
wolna licencja
poleć artykuł:
Pokazuje to niezwykła trójwymiarowa rekonstrukcja opublikowana na kanale Altair4 Multimedia Archeo3D Production na portalu Youtube. Rekonstrukcja przedstawia miasto w okresie jego świetności przed erupcją wulkanu Wezuwiusz w dniu 79 roku. Na video zostały zaznaczone charakterystyczne miejsca i zabytki starożytnego, rzymskiego miasta. Zobaczcie sami Pompeje sprzed wybuchu Wezuwiusza!
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone