Autor: Redakcja
Tagi: Wydarzenia, Książki, Pełne średniowiecze, Polska
Pierwsza publikacja: 2021-04-09 07:45, aktualizacja: 2021-04-12 09:45
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Już dziś spotkanie autorskie online z Jackiem Komudą – autorem książki „Zawisza. Czarne Krzyże”!

Zawisza Czarny jest niewątpliwie najsłynniejszym polskim rycerzem. Czym się wsławił? Jak prawdopodobne jest to, że był bohaterem bez skazy? Jak wyglądały jego relacje z rodziną? Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Komudą, autorem książki „Zawisza. Czarne Krzyże”!

12 kwietnia o 18.00 na naszym profilu na Facebooku oraz YouTube odbędzie się spotkanie autorskie, którego gościem będzie Jacek Komuda – autor książki „Zawisza. Czarne Krzyże”. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Mikrut-Majeranek – kulturoznawca i zastępca redaktora naczelnego portalu.

Największe legendy spisane są krwią...

Człowiek, którego słowo znaczyło więcej niż prawo. Ten, który za najwierniejszego giermka wziął syna pokonanego wroga. Stawał do walki tam, gdzie nikt już nie miał odwagi walczyć. A ludzie szli za nim, w ogień, pod deszcz strzał i bezlitosne ostrza. Po śmierć albo po zwycięstwo, ale zawsze za nim. Dla sługi, któremu dał słowo, sam zdobył oblężony zamek. Dla brata, wziętego do krzyżackiej niewoli, spali świat.

Historia wyjątkowego człowieka spisana ze swadą właściwą prozie Jacka Komudy, dbałość o szczegóły i realia historyczne, która zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie i wielbicielom średniowiecznej historii i czytelnikom ceniącym przede wszystkim żywą, trafiającą w serce opowieść.

Jacek Komuda
„Zawisza. Czarne Krzyże”
44,90 zł
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wydania: 2021
Okładka: miękka
Liczba stron: 450
Premiera: 14.04.2021
Format: 125x195 mm
ISBN: 978-83-7964-642-5
EAN: 9788379646425

Książka dostępna także jako e-book oraz audiobook

Fragment książki

Zawisza uderzył konia ostrogami, padł w prawo, do kłębowiska, które rozpętało się wokół chorągwi. Nic już nie słyszał. Świat zwolnił, zamarł, ucichł...

Ogłuchłem? – majaczyło mu w głowie. Uderzył w tarczę krzyżackiego jungi, zarąbał w siodle armigera. Zwarł się z pruskim rycerzem w napierśniku na kolczudze. Uderzył na odlew, przeszedł do zwodu – mijając ostrze miecza – pchnął tamtego w gardło.

Szedł, pędził dalej, do chorągwi, z rozpaczą w sercu, że wszystko stracone. Krzyżacy kłębili się wokół niego, a obok szli, przedzierali się przez bitewny tłum, rozdając ciosy jak pioruny, rozszczepiając mieczami tarcze, łamiąc ostrza i ludzkie żywoty: Florian z Korytnicy, Skarbek z Góry, Paszko Złodziej, Domarat z Kobylan i Jan Warszowski.

Wrogowie kłębili się wokół nich jak oszalałe psy. Zawzięci, wściekli, pokryci krwią.

Gość spotkania

fot. Fabryka Słów, wszelkie prawa zastrzeżone

Jacek Komuda – zawodowy pisarz i historyk. Autor licznych powieści historycznych. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane w ramach konkursu na scenariusz filmu historycznego. Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Najważniejszym celem, jaki sobie stawia, jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród czytelników historii Polski. Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: LINK

Książkę „Zawisza. Czarne Krzyże” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Fabryka Słów ma w swojej ofercie.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy