Kim Macquarrie – „Ostatnie dni Inków” (informacja)

opublikowano: 2009-06-01 08:58
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Przez setki lat historia legendarnego inkaskiego miasta Vilcabamba kryła się w starych hiszpańskich kronikach. Wiekowe zapiski opowiadały o młodym inkaskim królu, Mancu Ince, który schronił się w amazońskiej dżungli, gdy Hiszpanie zawładnęli jego imperium. Manco stworzył partyzancką armię, która nękała najeźdźców przez 35 lat.
REKLAMA
Kim Macquarrie
„Ostatnie dni Inków” (The last days of the Incas)
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Rebis
Rok wydania:
2009
Okładka:
całopapierowa z obwolutą
Liczba stron:
576
Format:
150 x 225
ISBN:
978-83-7510-138-6

Zbudowane w dżungli miasto stało się budzącą postrach twierdzą, póki Hiszpanie ostatecznie nie zdobyli jej w 1572 roku i nie zgładzili Tupaca Amaru, ostatniego inkaskiego króla.

Ponad trzysta lat później amerykański odkrywca Hiram Bingham natrafił na ruiny Machu Picchu i ogłosił światu, że odnalazł Vilcabambę.

Ale czy na pewno? Czy peruwiańska dżungla kryje jeszcze ruiny czekające na odkrycie? I co się stało z bajecznymi bogactwami Vilcabamby?

Kim MacQuarrie, korzystając z wyników najnowszych badań, skonstruował epicki obraz podboju Peru, a także skazanego na klęskę buntu przeciwko Hiszpanom, jednego z najbardziej bohaterskich powstań w historii świata; odtworzył również historię poszukiwań legendarnego miasta.

Kim MacQuarrie jest pisarzem i filmowcem, zdobywcą nagrody Emmy. Ponad pięć lat mieszkał w Peru. Dwie poprzednie książki także poświęcił Peru – Peru’s Amazonian Eden (1995) i Where the Andes Meet the Amazon (2001).

Nakręcił trzy filmy o peruwiańskiej Amazonce w regionie Vilcabamba, z których jeden, Spirits of the Rainforest, został uhonorowany nagrodą Emmy. MacQuarrie jest członkiem Nowojorskiego Klubu Badaczy i mieszka na Manhattanie.

Książkę „Ostatnie dni Inków” można nabyć w promocyjnej cenie na stronach wydawnictwa Rebis.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone