Krzysztof Rak, Grzegorz Kucharczyk – „Piekielni sąsiedzi. Jak Rosja i Niemcy dogadywały się kosztem Polski”

opublikowano: 2024-04-17 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Książka „Piekielni sąsiedzi. Jak Rosja i Niemcy dogadywały się kosztem Polski” Krzysztofa Raka i Grzegorza Kucharczyka zawiera wiele do tej pory nieznanych faktów i przełomowych interpretacji. Oparta jest na do niedawna nieznanych dokumentach, skrywanych w najtajniejszych archiwach Kremla. Stanowi udaną próbę nowego oczytania dziejów Polski i Europy Środkowej. Każdy egzemplarz zawiera autografy autorów.
REKLAMA
Krzysztof Rak i Grzegorz Kucharczyk
„Piekielni sąsiedzi. Jak Rosja i Niemcy dogadywały się kosztem Polski (książka z autografem)”
cena:
59,90 zł
Wydawca:
Bellona
Rok wydania:
2024
Okładka:
twarda
Liczba stron:
448
Premiera:
15.05.2024
Format:
16.5 x 23.5 [cm]
ISBN:
978-83-11-17375-0
EAN:
9788311173750

Każdy egzemplarz zawiera autografy autorów.

Czy nasza historia znowu się powtarza?

Pierwsza książka o pięciu wiekach relacji Niemiec i Rosji oraz o szczególnej roli, jaką odgrywała w nich Polska.

Zawiera wiele do tej pory nieznanych faktów i przełomowych interpretacji. Oparta jest na do niedawna nieznanych dokumentach, skrywanych w najtajniejszych archiwach Kremla. Stanowi udaną próbę nowego oczytania dziejów Polski i Europy Środkowej.

Nie przesadzają ci, którzy twierdzą, że mieć takich sąsiadów jak Rosja i Niemcy, to mieć sąsiadów z piekła rodem. Nie tylko dlatego, że przez pewien czas zarówno w Rosji (tam ponad siedem dekad), jak i w Niemczech (dwanaście lat) panowały totalitarne, nieludzkie i bezbożne ideologie, które uzasadniały zbudowanie i funkcjonowanie aparatu państwowego czyniącego z ludobójstwa zwyczajny, niemal rutynowy instrument władzy. Sojusz tych dwóch totalitarnych mocarstw w latach 1939-1941 oraz ich militarna konfrontacja w latach 1941-1945 oznaczały apokalipsę dla dziesiątków milionów ludzi na Starym Kontynencie.

Jednak historia współpracy Berlina i Moskwy (Petersburga) sięga znacznie dalej niż pakt Hitler - Stalin z 23 sierpnia 1939 roku. Przez ponad półtora wieku ta współpraca z piekła rodem przyczyniła się do fatalnej w skutkach rewolucji geopolitycznej w Europie Środkowej, jakim było zniszczenia państwa polskiego pod koniec XVIII wieku a następnie utrzymywanie do 1918 roku rozbiorowego status quo na naszych ziemiach. Zakusy na niepodległość i całość Rzeczypospolitej piekielni sąsiedzi mieli już wcześniej.

O tych diabelskich planach i próbach ich realizacji - aż do czasów Putina i Scholza - jest ta książka.

Książkę „Piekielni sąsiedzi. Jak Rosja i Niemcy dogadywały się kosztem Polski” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone