Autor: Redakcja
Tagi: Ciekawostki i rocznice, Historia polityczna, Sylwetki i biografie, Polska
Opublikowany: 2019-09-20 06:05
Licencja: wolna licencja

„Liga Histmaga - Politycy II RP” - rozpoczynamy nowy plebiscyt

„Liga Histmaga. Politycy II RP” to nowy histmagowy plebiscyt. Po "Kobietach polityki" i "Dowódcach II wojny światowej" z uwagi na zbliżające się wybory parlamentarne przyszła pora na polskich polityków II RP. Liga ma formę rozgrywek pucharowych, w których nasi Czytelnicy mogą oddawać głosy na wybranych przez siebie polityków. Plebiscyt prowadzony będzie na naszym facebookowym profilu.

Tworząc kolejną Ligę Histmaga chcemy przypomnieć sylwetki kilku wyjątkowych postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach polskiej polityki.

Wspomniana liga będzie miała formę rozgrywek pucharowych. Redakcja Histmaga wytypowała 8 uczestników. Wśród nich znaleźli się: Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Józef Piłsudski, Jędrzej Moraczewski, Ignacy Jan Paderewski oraz Władysław Grabski.

Ankieta będzie prowadzona na facebookowym profilu Histmaga. Startuje w piątek, 20 września, o godzinie 18.00. Podczas pierwszego pojedynku głosujący będą mogli oddawać swoje głosy na wybranych kandydatów od piątku, 20 września do niedzieli, 22 września.

Przez siedem kolejnych tygodni nasi Czytelnicy będą mogli oddawać głosy w internetowej sondzie na tych polityków, mężów stanu, którzy ich zdaniem mieli większe dokonania. Najpierw rozegramy cztery pojedynki eliminacyjne, później nastąpią półfinały, a następnie wielki finał.

Zachęcamy do głosowania oraz komentowania!

Aktualizacja:

Zakończyliśmy półfinałową rundę naszego plebiscytu „Liga Histmaga. Politycy II RP”. W tym etapie rozegrane zostały dwa pojedynki. W pierwszym z nich wzięli udział Roman Dmowski i Wincenty Witos. Obronną ręką wyszedł z niego Dmowski, który zgromadził 975 Waszych głosów, czyli 55 proc. z Kolei Witos - 813 głosów, co dało 45 proc. W głosowaniu uczestniczyło niemal 1,8 tys. osób.

Z kolei druga potyczka toczyła się między Józefem Piłsudskim i Ignacym Paderewskim. W głosowaniu wzięło udział ponad 1,4 tys. osób. Tutaj walka od początku była wyrównana, ale ostatecznie zwyciężył marszałek Piłsudski, który zdobył 56 proc., czyli 793 głosy naszych Czytelników i to on przeszedł do wielkiego finału, w którym spotka się z Romanem Dmowskim.

Polecamy e-book Mateusza Kuryły – „Powaby totalitaryzmu. Zarys historii intelektualnej komunizmu i faszyzmu”

Mateusz Kuryła
„Powaby totalitaryzmu. Zarys historii intelektualnej komunizmu i faszyzmu”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 116
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-23-5

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy