Maciej Klociński – „Orkiestra uliczna z Chmielnej”

opublikowano: 2024-05-15 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Orkiestra uliczna z Chmielnej” autorstwa Macieja Klocińskiego to pierwsza na polskim rynku książka prezentująca zarys dziejów Orkiestry z Chmielnej.
REKLAMA
Maciej Klociński
„Orkiestra uliczna z Chmielnej”
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Wydawnictwo Iskry
Rok wydania:
2024
Liczba stron:
245
Premiera:
15.05.2024
Format:
165 x 235 mm
Redakcja:
Magdalena Partyka
ISBN:
978-83-244-1177-1
EAN:
9788324411771

Historia zespołu, działalności muzyków, funkcjonowania audiosfery od dwudziestolecia międzywojennego po współczesność została ujęta w szczególnym kontekście przeobrażającej się Warszawy. Maciej Klociński, przedstawiając Orkiestrę od jej kabaretowych początków, dalej w repertuarze wojennym i okupacyjnym, a potem estradowym, który pozwolił muzykom na odważne kreowanie swoistej mody na retro, pokazuje także złożony charakter stolicy – przedwojennej, wówczas barwnej i nowoczesnej, później złamanej przez wojnę, walczącej z okupantem, powstającej z gruzów, zmieniającej się wraz z pojawieniem się technologii i popkultury. Orkiestra uliczna z Chmielnej przez dziesięciolecia zajmowała swoje miejsce w burzliwym życiu Warszawy, a skomplikowane dzieje funkcjonowania i odbioru tej grupy odzwierciedlają wiele cech dwudziestowiecznej Warszawy.

Opowiedzianą historię Orkiestry Autor publikacji uzupełnia unikatowymi fotografiami, tekstami niektórych szlagierów, dyskografią i aneksami.

Książkę „Orkiestra uliczna z Chmielnej” zamówicie pod tym linkiem!

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Iskry.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone