Marek Teler o Inie Benicie dla Wirtualnej Polski

opublikowano: 2019-05-08 11:07
wolna licencja
poleć artykuł:
Marek Teler, redaktor Histmaga, od miesięcy tropił losy Iny Benity, gwiazdy przedwojennego kina. W finale udało mu się rozwiązać jedną z zagadek polskiego show-biznesu, a dziś popularyzuje wiedzę na jej temat.
REKLAMA
Ina Benita w scenie z filmu „Ludzie Wisły” z 1937 roku (fot. ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, aut. nieznany, Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji, sygn. 1-K-12299-2)

Zobacz także: Ina Benita i jej długa droga do Ameryki. Nieznane powojenne losy słynnej aktorki

Ina Benita przeżyła drugą wojnę światową i trafiła do USA. Jak potoczyły się jej dalsze losy?

Marek Teler przeprowadził niedawno dziennikarskie śledztwo, w wyniku którego udało mu się odkryć i ujawnić nieznane fakty z życia Iny Benity, jednej z najpiękniejszych aktorek filmowych i teatralnych dwudziestolecia międzywojennego.

Okazało się, że wcale nie zginęła w czasie Powstania Warszawskiego, jak zwykło się mówić, ale zmarła czterdzieści lat później. I to w Ameryce! Jak do tego doszło? Informacje te Marek Teler zawarł w swoim artykule Ina Benita i jej długa droga do Ameryki. Nieznane powojenne losy słynnej aktorki, opublikowanym na łamach Histmaga w kwietniu.

Natomiast podczas majówki o losach Iny Benity opowiadał w wywiadzie Największa zagadka polskiego show-biznesu rozwiązana. Niebywałe losy Iny Benity, którego udzielił dla Wirtualnej Polski.

Zachęcamy do lektury!

Kup e-booka „Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego” :

Marek Teler
„Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-22-8
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone