Matura z historii 2010

opublikowano: 2010-05-11 10:55
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Matura z historii 2010 już wkrótce! Na łamach „Histmag.org” znajdziecie porady maturalne, arkusze odpowiedzi, artykuły i wskazówki. Polecamy Wam również nasze rozwiązania matur z lat poprzednich – 2009 i 2008!
REKLAMA

Uwaga! Jeśli chcesz zapoznać się z arkuszami maturalnymi (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz prawidłowymi odpowiedziami, przygotowanymi przez naszych ekspertów, przejdź na stronę: Matura 2010 – historia – arkusze maturalne i prawidłowe odpowiedzi

Zobacz też maturę próbną 2011, przygotowaną przez naszą redakcję!

To już kolejny rok, kiedy „Histmag.org” będzie z maturzystami. To dla nas ogromna przyjemność towarzyszyć Wam w ostatnich dniach i godzinach przed egzaminem – historia na maturze będzie również dla nas wyzwaniem. W tym roku publicyści i redaktorzy Histmag.org przygotowali dla Was specjalny dział – Matura z historii 2010.

Matura 2005 w jednym ze szczecińskich liceów (fot. Oskar Błaszkowski, na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0)

Przez najbliższy tydzień, codziennie, pojawiać się będzie szereg ciekawych publikacji dotyczących zarówno tegorocznej matury, jak i poprzednich. Mamy nadzieje, że pozwoli to Wam wejść w klimat egzaminu, a tym którzy maturę mają za sobą, przypomnieć swój własny. Przedstawimy więc wspomnienia redaktorów „Histmaga” z ich własnych matur z historii. Dowiecie się kto swojego egzaminu nie pamięta, jak to było zdawać historię według starych zasad, gdzie chowali ściągi, czy bardzo się bali, i jak na maturę patrzą z perspektywy studiów czy pracy zawodowej. Na nasze pytania odpowiedzą także znani dziennikarze i ludzie kultury oraz nauczyciele akademiccy.

Świadectwo maturalne Alberta Einsteina

Przygotowaliśmy dla Was również garść rad przedmaturalnych. Z wywiadu z psychologiem będziecie mogli dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem i czy jest on nieunikniony, a w kilku artykułach postaramy się przybliżyć Wam arkana rozwiązywania zadań źródłowych oraz przedstawić najtrudniejsze i najciekawsze pytania, jakie pojawiały się w ostatnich latach. Wzorem zeszłego roku pokusimy się także o pewne prognozy dotyczące tegorocznych zadań maturalnych.

Już w przyszły poniedziałek od rana towarzyszyć będziemy Wam w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Nasi dziennikarze pojawią się pod szkołami, gdzie dowiedzą się o samopoczucie maturzystów, a później zapytają o pierwsze wrażenia. W momencie kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne, dwa zespoły ekspertów złożonych z historyków z różnych uczelni w Polsce usiądą do rozwiązywania matury. Wyniki pojawiać się będą na bieżąco, a pod rozwiązaniami zadawać będzie można pytania, na które w miarę możliwości będziemy odpowiadać.

REKLAMA

Kiedy opadną emocje przygotujemy dla Was specjalną dyskusję redakcyjną dotyczącą matury z historii oraz perspektyw z nią związanych. Wezmą w niej udział publicyści Histmaga oraz zaproszeni goście. Opublikowana będzie najprawdopodobniej w formacie dźwiękowym.

Już dziś zapraszamy Was do spędzenia najbliższego tygodnia z Histmagiem. Postaramy się, abyście dzięki nam przebrnęli maturę bez większego problemu, a później długie lata mile ją wspominali.

Matura 2010 – opublikowane artykuły

Zobacz też:

Polecamy książkę: „Historia. Poradnik maturalny”

Sebastian Adamkiewicz, Karolina Sikała
„Historia. Poradnik maturalny”
cena:
Okładka:
miękka
Liczba stron:
160
Format:
135x200
Redakcja:
Michał Świgoń
ISBN:
978-83-62329-12-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone