Opublikowano
2017-05-17 21:59
Licencja
Wolna licencja

Monte Cassino 1944 [infografika]

18 maja 1944 roku w samo południe na ruinach klasztoru Monte Cassino polski żołnierz odegrał hejnał mariacki, ogłaszając zwycięstwo żołnierzy II Korpusu Polskiego pod gen. Andersa. Bitwa o Monte Cassino była jedną z najkrwawszych walk w Europie podczas II wojny światowej. Co warto o niej wiedzieć?


Zobacz też: Monte Cassino - kartki z dziennika

Zobacz też: 3. Dywizja Strzelców Karpackich w walkach o Monte Cassino

Zobacz też: Władysław Drelicharz - pancerny skorpion spod Monte Cassino

Polecamy książkę „Z Miodowej na Bracką”:

Autor: Maciej Bernhardt
Tytuł: „Z Miodowej na Bracką. Opowieść powstańca warszawskiego”

Wydawca: i-Press [Histmag.org]

ISBN: 978-83-925052-9-7

Oprawa: miękka

Liczba stron: 334

Format: 140×195 mm

24 zł

(papierowa)

8,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Niestety ta infografika jest w paru miejscach błędna - a właściwie to niestarannie przygotowana:
1. zestawiane są straty Aliantó w zabitych i rannych (55 tys.) z samymi zabitymi niemieckimi i 2 Korpusu Polskiego
2. Opis "130 km" sugeruje jakoby Linia Gustawa to były jedyne niemiekcie umocnienia we Włoszech - takich linii było wiele, a Linia Gustawa - choć najsłynniejsza, raczej nie była "najlepszą" - tą miała być Linia Gotów w północnych Włoszech.
Poza tym infografika więcej mąci chaotycznym przekazem niż informuje.
:(Odpowiedz
Marcin Sałański

Historyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, wieloletni współpracownik Histmag.org, autor popularnych e-booków. Współpracował m.in. z portalem Historia i Media, Wydawnictwem Bellona i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Był również członkiem redakcji kwartalnika „Teka Historyka”. Interesuje się historią średniowiecza, dziejami gospodarczymi, popularyzacją historii i rekonstrukcją historyczną.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org