„Napoleon” w reż. Ridley’a Scotta opowiada o życiu „geniusza wojny”

opublikowano: 2023-06-17 11:13
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Film „Napoleon”, którego kinową premierę zaplanowano na jesień 2023 roku to dramat historyczny, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Ridleya Scotta. Kanwą wspomnianej produkcji jest prawdziwa historia Napoleona Bonapartego. Realizatorzy skupili się głównie na wątku dotyczącym dojścia francuskiego przywódcy do władzy, a także na jego związku z cesarzową Józefiną.
REKLAMA
Powrót Napoleona z Elby, Charles de Steuben

Zobacz także:

Film „Napoleon” to dramat historyczny. Produkcja platformy Apple TV+ oparta została na prawdziwej historii cesarza Francuzów i głowy I Cesarstwa Francuskiego w latach 1804–1814. Przedstawia przede wszystkim dojście francuskiego przywódcy do władzy, a także jego związek z cesarzową Józefiną.

Film reżyseruje Ridley Scott, a obraz powstał według scenariusza Davida Scarpy. Tytułową rolę Napoleona Bonapartego zagra Joaquin Phoenix. W obsadzie zobaczymy m.in. takich aktorów jak: Vanessa Kirby, która wcieli się w cesarzową Józefinę, a także Tahar Rahim czy John Hollingworth. Światowa premiera planowana jest 22 listopada 2023 roku.

Zobaczcie zwiastun!

Film kręcono w 2022 roku m.in w Stowe Avenue and House w Buckinghamshire, w Blenheim Palace w Woodstock, Oxfordshire, West Wycombe Park w Buckinghamshire w Anglii, Petworth House w Sussex w Anglii i Boughton House w Kettering w Anglii. Z kolei paryską katedrę Notre-Dame zastąpiła katedra znajdująca się w Lincoln w Anglii.

Pierwsze zwiastuny filmu zostały zaprezentowane podczas wydarzenia znanego jako CinemaCon. Krytycy oceniają, że film prawdopodobnie zachwyci epickimi scenami batalistycznymi.

Źródła:

www.imdb.com,

www.filmweb.pl,

www.naekranie.pl

Polecamy e-book Weroniki Kulczewskiej-Rastaszańskiej pt. „Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”:

Weronika Kulczewska-Rastaszańska
„Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
131
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-60-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone