„Niepewność” w reż. Waldemara Szarka to film o Adamie Mickiewiczu

opublikowano: 2023-06-10 19:28
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Powstaje film o jednym z najsłynniejszych polskich poetów – Adamie Mickiewiczu i jego młodzieńczej miłości do Maryli Wereszczakówny. Premierę zaplanowano na 2024 rok.
REKLAMA
(fot. mat. pras. Centrum Informacji TVP)

Film „Niepewność” to najnowsza koprodukcja Telewizji Polskiej oraz Rock and Roll Production. Główną rolę Mickiewicz powierzono Nikodemowi Rozbickiemu, z kolei ukochaną wieszcza - Marylę Wereszczakównę - zagra Aleksandra Piotrowska. W filmie zobaczymy też m.in.: Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Antoniego Sałaja, Pawła Charytona, Marka Kalitę, Łukasza Garlickiego, Andrzeja Mastalerza i innych.

- Ruszyły zdjęcia do nowego filmu historycznego TVP! „Niepewność” Waldemara Szarka to opowieść o płomiennej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny – czytamy w komunikacie opublikowanym przez TVP.

Zdjęcia realizowane są m.in. w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej, w Dworze w Turowej Woli czy w Muzeum Adama Mickiewicza – Pałacu w Śmiełowie.

- Wakacyjna wędrówka prowadzi 22-letniego poetę do sielskiego dworku pod Nowogródkiem. Często bywa tu Tomasz Zan, przyjaciel Adama ze stowarzyszenia Filomatów, nieszczęśliwie zakochany w Maryli, córce właścicielki. Maryla pozostaje nieczuła na zaloty Zana, ale szybko zwraca uwagę na nowego przybysza. Adam odwzajemnia zainteresowanie, lecz próbuje się powstrzymać, ze względu na przyjaciela. Uczucie między młodymi rośnie z każdą chwilą. Gdy Zan zmuszony jest wyjechać, wydaje się, że przeszkody stojące na drodze do spełnionej miłości zostały pokonane, a notatnik szczęśliwego poety zapełnia się kolejnymi wierszami... – głosi zapowiedź opublikowana na stronie internetowej Centrum Informacji TVP.
(fot. mat. pras. Centrum Informacji TVP)

Premierę filmu zaplanowano na 2024 rok. To jednak nie wszystko. Zgodnie z zapowiedziami powstanie także rozszerzona wersja serialowa.

Źródła:

www.centruminformacji.tvp.pl

www.antyradio.pl

www.booklips.pl

www.polonia.tvp.pl

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego – „Kryminalne Wilno”

Mariusz Gadomski
„Kryminalne Wilno”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
184
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-56-3
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone