Nieudana matura 2017 – burzliwa dyskusja wśród naszych czytelników

opublikowano: 2017-07-02 19:33
wolna licencja
poleć artykuł:
Matury z historii i WOS-u wypadły w tym roku bardzo źle. Średni wynik z pierwszego przedmiotu wynosił 33%, z drugiego... tylko 26%! Sytuacja ta wywołała żywe rozmowy wśród naszych czytelników, do dyskusji włączyła się także była minister edukacji.
REKLAMA

Punktem wyjścia był felieton Sebastiana Adamkiewicza, w którym autor szukał przyczyn maturalnej porażki. Nasi czytelnicy chętnie dyskutowali nad problemem w mediach społecznościowych, na Facebooku i Twitterze. Oto kilka ciekawych głosów w sprawie:

REKLAMA
Matura 2005 w jednym ze szczecińskich liceów (fot. Oskar Błaszkowski, na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0)

Niektórzy winą za całą sytuację obarczają dzisiejszą młodzież:

Pojawia się też wątek polityki:

Równie gorąco było na naszym profilu na Twitterze – tu dominowała nie tylko kwestia młodzieży, ale także nauczycieli i systemu nauczania:

REKLAMA
REKLAMA

Wypowiedziała się także zagadnięta przez nas była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska:

Zapytaliśmy też, czy pani minister zgadza się z tezą Sebastiana Adamkiewicza, że społeczeństwo emocjonuje się historią i jednocześnie niewiele o niej wie:

Zachęcamy także do dalszej dyskusji i dodawania własnych komentarzy w tej sprawie.

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone