Nieudana matura 2017 – burzliwa dyskusja wśród naszych czytelników

opublikowano: 2017-07-02, 19:33
wolna licencja
Matury z historii i WOS-u wypadły w tym roku bardzo źle. Średni wynik z pierwszego przedmiotu wynosił 33%, z drugiego... tylko 26%! Sytuacja ta wywołała żywe rozmowy wśród naszych czytelników, do dyskusji włączyła się także była minister edukacji.
reklama

Punktem wyjścia był felieton Sebastiana Adamkiewicza, w którym autor szukał przyczyn maturalnej porażki. Nasi czytelnicy chętnie dyskutowali nad problemem w mediach społecznościowych, na Facebooku i Twitterze. Oto kilka ciekawych głosów w sprawie:

reklama
Matura 2005 w jednym ze szczecińskich liceów (fot. Oskar Błaszkowski, na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0)

Niektórzy winą za całą sytuację obarczają dzisiejszą młodzież:

Pojawia się też wątek polityki:

Równie gorąco było na naszym profilu na Twitterze – tu dominowała nie tylko kwestia młodzieży, ale także nauczycieli i systemu nauczania:

reklama
reklama

Wypowiedziała się także zagadnięta przez nas była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska:

Zapytaliśmy też, czy pani minister zgadza się z tezą Sebastiana Adamkiewicza, że społeczeństwo emocjonuje się historią i jednocześnie niewiele o niej wie:

Zachęcamy także do dalszej dyskusji i dodawania własnych komentarzy w tej sprawie.

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

reklama
Komentarze
o autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone