„Niewidzialna wojna” to autobiograficzny film o Patryku Vedze

opublikowano: 2022-10-03, 17:48
wszelkie prawa zastrzeżone
Patryk Vega kończy filmową karierę w Polsce? Jak zapowiada reżyser, jego ostatnim polskim filmem ma być... jego autobiografia „Niewidzialna wojna”. Obraz ten miał kinową premierę 30 września.
reklama
(mat. pras. Multikina)

Patryk Vega to reżyser dość kontrowersyjnych polskich filmów. Jego obrazy oceniane są ambiwalentnie, rzadko dobrze, ale osiągają imponujące wyniki box office. Wyreżyserował takie produkcje jak m.in. „PitBull”, „Ciacho”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”. Jest także autorem scenariuszy filmowych, a na swoim koncie ma również reżyserię seriali takich seriali jak chociażby „Kryminalni” czy „Służby specjalne”.

Teraz reżyser zdecydował się na stworzenie dokumentu opowiadającego o jego życiu.

- „Niewidzialna wojna”  to nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi – czytamy w informacji prasowe przesłanej przez Multikino.

Zobaczcie zwiastun!

Patryk Vega długo szukał swojej niszy. Próbował wielu rzeczy i parał się różnymi zajęciami. Jak głosi zapowiedź filmu, „był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków”. W końcu odkrył, że jego powołaniem jest kino, a miłość do filmu i pasję tworzenia filmów zaszczepił w nim jego dziadek.

- Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99 proc. ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi – czytamy w zapowiedzi prasowej.

Główną rolę kreuje Rafał Zawierucha (Patryk Vega). W filmie występuje m.in. Anna Mucha (matka Patryka), Justyna Karłowska (żona Patryka), Hubert Zyśk (Gruby Patryk), Ignacy Klim (Patryk w wieku 16-19 lat) oraz Tobiasz Wiercichowski (Patryk w wieku 11-14 lat).

Wielu recenzentów uznało, że film „Niewidzialna wojna” to laurka wystawiona samemu sobie przez reżysera. A jaka jest Państwa opinia?

Źródła:

www.filmweb.pl

www.multikino.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

reklama
Komentarze
o autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone