Autorzy: Mat. pras. , Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Wydarzenia, Książki, Polska
Opublikowany: 2021-09-13 11:35
Licencja: wolna licencja

Noc Księgarń 2021 [data, program, atrakcje]

Tegoroczna Noc Księgarń 2021 odbędzie się 22 października. Będzie to trzecia edycja ogólnopolskiego festiwalu księgarń i czytelników. Jak zapewniają organizatorzy, w akcję włączy się ponad 100 księgarń kameralnych z całej Polski, które przygotują bogaty program spotkań autorskich, debat, dyskusji, warsztatów i koncertów.

(fot. mat. organizatorów)
(fot. mat. organizatorów)

Trzecia edycja Nocy Księgarń to także kilkanaście inicjatyw, które powstają we współpracy z partnerami festiwalu. Wspólnie z Literacką Podróżą Hestii festiwal przygotuje kolejną odsłonę cyklu Literatura migana - fragmenty książek nominowanych do pierwszej edycji nagrody przeczyta Krystyna Czubówna wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na weekend do mieszkania noblistki – będzie to nagroda w konkursie poetyckim organizowanym przez Noc Księgarń.

21 października – w wieczór poprzedzający Noc – Wydawnictwo Naukowe PWN zaprosi czytelników na cykl debat, podczas których naukowcy i naukowczynie porozmawiają o zmianach klimatu i nowych technologiach. Do grona przyjaciół festiwalu dołączy w tym roku także Allegro Lokalnie – serwis z ogłoszeniami z okolicy i całej Polski. Wspólnie z organizatorami wydarzenia platforma będzie promować niezależne księgarnie stacjonarne. Program wirtualny festiwalu uzupełni Noc Księgarń do słuchania – kilkanaście podcastów, które powstają we współpracy z wydawcami, instytucjami i blogerami.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć także KsiazkaNaTelefon.pl – kontynuacja kampanii promującej niezależne księgarnie, która została zainicjowana przez OSDW Azymut w marcu 2020 roku w związku z kryzysem na rynku księgarskim wywołanym przez pandemię COVID-19.

Jak co roku plakat festiwalu – zaprojektowany po raz kolejny przez Igora Kubika – nawiązuje do twórczości pisarza, którego rok świętujemy. 2021 należy do Stanisława Lema, dlatego organizatorzy Nocy Księgarń zachęcają do poszukiwania w księgarniach książek autora „Solaris”, a także do udziału w Lemowskich konkursach, których partnerem będzie Wydawnictwo Literackie.

Wydarzenia towarzyszące Nocy Księgarń 2021:

  • Literatura migana – Literacka Podróż Hestii (10-22 października),
  • Noc Księgarń z nauką (21 października),
  • Noc Księgarń do słuchania – cykl podcastów (21-22 października),
  • Noc u Wisławy – konkurs Fundacji Wisławy Szymborskiej (15 września-22 października),
  • Ogólnopolski Turniej Krzyżówek z Fundacją Przekrój (22 października).

NOC KSIĘGARŃ 2021 - PROGRAM:

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, szczegółowy program wydarzeń Nocy Księgarń zostanie opublikowany po 30 września na ich stronie: www.nocksiegarn.pl oraz w mediach społecznościowych festiwalu: www.facebook.com/nocksiegarn.

(fot. mat. prasowe)
(fot. mat. prasowe)

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć TU!

Polecamy e-book Michała Gadzińskiego – „Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”

Michał Gadziński
„Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”
9,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 115
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-43-3

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy