„Obserwacja, manipulacja, współpraca....”

opublikowano: 2008-11-18 21:22
wolna licencja
poleć artykuł:
Jutro we Wrocławiu rusza trzydniowa konferencja naukowa organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, stanowiąca podsumowanie projektu Biuro Edukacji Publicznej IPN pt. _Aparat bezpieczeństwa wobec środowisk twórczych, dziennikarskich i naukowych_.
REKLAMA

Konferencja Obserwacja, manipulacja, współpraca. Dziennikarze i naukowcy a aparat bezpieczeństwa w Polsce Ludowej ma na celu pokazanie działań organów bezpieczeństwa wobec dwóch tak ważnych dla świadomości społecznej środowisk – dziennikarzy i naukowców. W konferencji udział wezmą historycy, dziennikarze i prasoznawcy. Całość odbywać będzie się w Audytorium Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Auli Instytutu Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W środę odbędzie się specjalny panel dyskusyjny poświęcony kontaktom dziennikarzy z władzą komunistyczną (prowadzenie: red. Leszek Budrewicz z Radia Wrocław), natomiast w czwartek podobna dyskusja poświęcona naukowcom (udział zapowiedzieli: prof. Andrzej Chojnowski, prof. Andrzej Chwalba, prof. Piotr Franaszek, prof. Andrzej Nowak).

Szczegółowy plan konferencji jest dostępny na stronie IPN.

Zobacz także:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone