Opublikowano
2019-10-09 16:01
Licencja
Wolna licencja

Odkryto nieznany film z Warszawy w 1939 roku

Zwierzęta z warszawskiego ZOO, wynoszenie zbiorów Państwowego Muzeum Zoologicznego i obrazy stolicy w pierwszych dniach okupacji - między innymi to obejrzymy na niepublikowanym wcześniej filmie nieznanego autorstwa, który we współpracy z muzeum Haus der Natur udostępnił Wojciech Zabłocki. Trzeba to zobaczyć!


Źródło: wnet.fm

Zobacz też:

Wrzesień 1939 – Warszawa w ogniu

W dniach od 8 do 28 września 1939 roku trwała bitwa o Warszawę. Jak oblężenie stolicy wyglądało z perspektywy ludności cywilnej?Czytaj dalej...

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Autor: Paweł Rzewuski
Tytuł: „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]

ISBN: 978-83-934630-6-0

Stron: 109

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

9,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mateusz Balcerkiewicz

Redaktor portalu Histmag.org, archiwista Archiwum Akt Nowych w Warszawie, magister historii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne "Rok 1920", oraz gitarzysta zespołu heavymetalowego.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org