Pałac Kultury i Nauki – czy należy zburzyć słynny PKiN?

opublikowano: 2017-12-01 13:02
wolna licencja
poleć artykuł:
Pałac Kultury i Nauki – dla jednych symbol Warszawy, bez którego nie sposób wyobrazić sobie stolicy. Dla innych symbol PRL-u, komunizmu i dominacji Związku Radzieckiego. Jaka jest historia Pałacu znajdującego się przy Placu Defilad? Co myślą o nim warszawiacy? Co zrobić z tą potężną budowlą – zostawić w spokoju, czy może zburzyć? Zapoznajcie się z naszymi artykułami dotyczącymi słynnego „Pekinu”!
REKLAMA

Jak wybudowano Pałac Kultury i Nauki?

Dla jednych to symbol Warszawy, bez którego nie sposób wyobrazić sobie stolicy. Dla innych symbol PRL-u, komunizmu i dominacji Związku Radzieckiego. Jaka jest historia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dlaczego Warszawiacy otrzymali taki „dar” od Stalina. Jak doszło do wybudowania Pałacu Kultury i Nauki? Jaka historia kryje się za tym, budzącym niemałe kontrowersje, jednym z najwyższych polskich budynków? O tym przeczytasz w poniższych tekstach!

Pałac Kultury i Nauki po 1989 roku

Obecnie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest wpisany do rejestru zabytków. Jakie były dalsze losy warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki po 1989 roku? Jak ten stalinowski wieżowiec radził sobie w kapitalistycznej Warszawie lat 90? O czym pisze Michał Murawski w swojej książce „Kompleks Pałacu. Życie społeczne stalinowskiego wieżowca w kapitalistycznej Warszawie”? Dowiesz się tego z poniższych tekstów.

PKiN – co dalej?

Co o Pałacu Kultury i Nauki myślą Warszawiacy? Czy należy go wyburzyć? Czy powinien trwać jako symbol historii? A może nie to jest dziś najważniejsze, a jego użyteczna, praktyczna wartość. Jakie będą jego dalsze losy? O tym piszemy w poniższych tekstach.

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone