Plan XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów jest już dostępny!

opublikowano: 2010-03-16 03:44
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Na stronie internetowej OZHS-u – najważniejszej studenckiej konferencji historyków, jak zwykle odbywającej się pod patronatem „Histmaga” – zamieszczono plan imprezy, wraz z podziałem na poszczególne panele.
REKLAMA

Plan można przeglądnąć w udostępnionym przez organizatorów pliku PDF. Do piątku 19 marca przyjmowane będą ewentualne uwagi uczestników konferencji.

Podobnie jak poprzednio, w OZHS-ie aktywny udział weźmie „Histmag.org”. Szczegóły podamy już w najbliższych dniach. Nie zabraknie naszego stoiska, sympozjum na temat historii w internecie i – rzecz jasna – dziesiątek nagród, które przyznamy we współpracy z naszymi partnerami.

Mam nadzieję, że nie zabraknie także Was, czyli czytelników, sympatyków i publicystów „Histmaga”. W planie konferencji udało mi się znaleźć referaty kilkunastu osób związanych z naszym portalem. Licząc, że liczba naszych publicystów przekroczyła już 260, niemal na pewno kogoś przeoczyłem – za co przepraszam.

  • Sebastian Adamkiewicz, Życie i postać Jana Firleja, marszałka wielkiego koronnego, wojewody krakowskiego (1521-1574), w panegirykach Franciszka Hotmana i Jana Tomasza Freigiusa
  • Przemysław Damski, Stany Zjednoczone wobec układu brytyjsko – japońskiego z 30 stycznia 1902 r.
  • Anna Jajor-Morawiec, Żenić się czy się nie żenić? – oto jest pytanie czyli o wyborze drogi życiowej w Polsce międzywojennej słów kilka
  • Rafał Jaźwiński, Historiozofia jako formuła romantycznej zadumy nad losami świata. Schemat dziejów oraz wizja przyszłej Polski Augusta Cieszkowskiego
  • Wojciech Marciniak, Repatriacja obywateli polskich z głębi Związku Radzieckiego na Pomorze Zachodnie (1945-1946) – wybrane zagadnienia
  • Łukasz Męczykowski, Bastion św. Gertrudy – historia, teraźniejszość, przyszłość
  • Agata Niegowska, Święte dziewictwo czy święte szaleństwo? – Celibat jako jedna z form ascezy w duchowości kobiecej w XII-XIII w.
  • Piotr Solecki, Saladyn – wybitny wódz czy Kurd o wielkim szczęściu
  • Przemysław Stępień, Akcja bez jednego wystrzału. Atak członków Ruchu Oporu Armii Krajowej na Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Pabianicach
  • Barbara Świtalska, Geneza Myśli Niepodległej (1903-1906)
  • Sławomir Lucjan Szczesio, Stosunki amerykańsko-jugosłowiańskie w latach 1945 – 1948
  • Marcin Wasilewski, Stosunek poznańskiego Dziennika Porannego do sytuacji międzynarodowej Polski w sierpniu 1939 roku
  • Wojciech Wichert, Tęsknota za Führerem jako specyficzna perspektywa przywództwa Rzeszy w latach 1918-1933

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone