Pogrzeb Romana Dmowskiego [Galeria]

opublikowano: 2021-01-07 09:14
wolna licencja
poleć artykuł:
Roman Dmowski zmarł 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie koło Łomży. Odszedł po długiej walce z chorobą. Jego pogrzeb odbył się 7 stycznia 1939 roku i stał się wielką manifestacją patriotyczną. Dmowskiego pochowano na Cmentarzu Bródnowskim, w grobowcu rodzinnym. Wydarzenia te utrwalono na fotografiach.
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone