Rkon po raz siódmy. Już w marcu w Rzeszowie

opublikowano: 2009-01-23 11:34
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Obrodziło imprezami pod patronatem „Histmaga”. Wszystkich naszych czytelników, którzy poza historią interesują się także fantastyką zapraszamy na siódmą już edycję znanego konwentu. W jego trakcie odbędzie się m.in. spotkanie na temat „Histmaga” i prezentacja naszej pierwszej książki, o której więcej napiszemy już wkrótce.
REKLAMA

Rkon to przede wszystkim konwent miłośników fantastyki, ale jak co roku dużą część programu będą stanowić pozycje związane mniej lub bardziej z historią. Pojawią się też znani goście – autorzy powieści i opowiadań historycznych, tacy jak Andrzej Pilipiuk czy Jacek Komuda.

Konwent odbędzie się w dniach 13-15 marca 2009 w Rzeszowie w budynku gimnazjum nr 9 przy ulicy Elizy Orzeszkowej 8a. Koszt akredytacji: 20 zł.

Strona konwentu działa już od kilku tygodni pod adresem Rkon.org. Nie jest na niej jeszcze dostępny program imprezy, ale organizatorzy zdradzili nam kilka związanych z historią punktów:

  • Pisarz Jakub Ćwiek poprowadzi spotkania „VooDoo w teorii i praktyce” oraz „Robert Houdini”
  • W bloku japońskim odbędą się m.in. prelekcje „Uzbrojenie na przestrzeni dziejów, czyli czynienie miłego naszym wrogom” i „Ninja - czyli zabójca na zamówienie?”
  • Monika Bigaj-Kisała (Mona), znana „działaczka” rzeszowskiego ruchu miłośników fantastyki przedstawi temat „Howard Philip Lovecraft - Mroczny Autor z Providence o Tysiącu Macek”

Ogółem tegoroczna impreza będzie mieć wybitnie historyczny klimat. Tematem przewodnim będą czasy wiktoriańskie.

Konwent odbędzie się pod patronatem „Histmaga”. Zapraszamy na spotkanie z członkami naszej redakcji oraz prezentację naszej pierwszej książki. Planujemy także zorganizować stoisko, na którym będziecie mogli obejrzeć i wygrać książki wydane pod naszym patronatem.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone