Różne twarze Indii

opublikowano: 2006-09-25 07:02
wolna licencja
poleć artykuł:
Po wakacyjnej przerwie Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie wznawia popularny cykl Etnicznych Nocy w Jadłodajni Filozoficznej. Na najbliższą imprezę, poświęconą kulturze Indii, organizatorzy zapraszają 28 września br. o godz. 19.00.
REKLAMA

Po spotkaniach z kulturą Armenii, Indonezji, Azerbejdżanu i Tybetu przyszła kolej na Indie. Podczas wrześniowego wieczoru swoimi wrażeniami z podróży do Indii podzielą się znani podróżnicy i badacze tego kraju. Dodatkową atrakcję stanowić będą filmy, slajdy i zdjęcia. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję posłuchać tradycyjnej muzyki oraz spróbować smakołyków kuchni indyjskiej.

Tego wieczoru w Jadłodajni spotkać będzie można przedstawicieli powiększającej się hinduskiej diaspory w Polsce. Spotkanie to stanowi okazję do ciekawej wymiany zdań zarówno na temat kultury hinduskiej, jak i problemów życia imigrantów z Indii.

W ramach bogatego programu przewidziany jest, m.in pokaz filmów dokumentujących tańce ludowe z różnych regionów Indii, a także spotkanie z malarką Beatą Futro, której twórczość inspirowana jest hinduistyczną i buddyjską sztuką ludności tego zróżnicowanego kulturowo i religijnie kraju. Na wszystkich zainteresowanych tradycyjną kulturą Indii oraz zagadnieniami związanymi ze współczesnością czeka wiele interesujących niespodzianek.

Na stoisku z książkami znaleźć będzie można publikacje gości Indyjskiej Nocy oraz archiwalne numery miesięcznika „Znak” zatytułowane Matafizyka podróży i Święte miasta Wschodu.

Patronami honorowymi imprezy są Ambasada Republiki Indii oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Patronat medialny nad imprezą objęli: mięsięcznik „Poznaj Świat”, Radio Jazz (rozgłośnia, na falach której będzie można posłuchać rozmów z zaproszonymi gośćmi), magazyn „Obywatel” oraz miesięcznik „Znak”.

Więcej informacji: Jadłodajnia Filozoficzna

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone