Sienkiewicz – miłość, twórczość i kobiety

opublikowano: 2009-08-13 22:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu zaprasza na wystawę „Miłość, romans, flirt w życiu i twórczości Sienkiewicza”. Prezentowaną na wystawie ciekawostką są fotografie kobiet bliskich sercu twórcy.
REKLAMA

Główną atrakcją przygotowanej ze zbiorów własnych wystawy jest prezentacja najbardziej znanych i lubianych par z powieści Sienkiewicza, m.in. Ligii i Winicjusza, Eunice i Petroniusza, Heleny i Skrzetuskiego, Oleńki i Kmicica, Baśki i Wołodyjowskiego oraz Danuśki, Jagienki i Zbyszka. Ciekawym uzupełnieniem wystawy są sienkiewiczowskie przemyślenia na temat miłości. Wystawę oglądać można do końca sierpnia bieżącego roku.

Miejsce: Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Poznań, Stary Rynek 84.

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone