Opublikowano
2019-05-15 10:08
Autor
Reklama
Licencja
Prawa zastrzeżone

Sławomir Leśniewski - „Napoleoński amok Polaków”

„Napoleoński amok Polaków” to trzecia po „Potopie. Czasie hańby i sławy 1655-1660” i „Drapieżnym rodzie Piastów” popularyzatorska książka Leśniewskiego, która przybliża klimat jednej z najbardziej fascynujących epok w historii.


Sławomir Leśniewski - „Napoleoński amok Polaków” - okładka Tytuł: „Napoleoński amok Polaków”
Autor: Sławomir Leśniewski
Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 15 maja 2019
Rodzaj okładki: oprawa zintegrowana
Wymiary: 143 × 205 mm
Liczba stron: 472
ISBN: 978-83-08-06879-3
Cena: 44,90 zł
Kup ze zniżką!
Cena e-booka: 34,90

Poczuj ducha epoki napoleońskiej i przekonaj się, jaką rolę odegrali w niej Polacy. Kim naprawdę był Napoleon: wybitnym i uwielbianym wodzem czy bezwzględnym dyktatorem? Czy u jego boku Polacy mogli zdobyć trwałą niepodległość? Chciał hojnie wynagrodzić ich „wierność do końca”, czy tylko cynicznie wykorzystać? Czy bez „swoich Polaków” odniósłby podobne sukcesy? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor publikacji „Napoleoński amok Polaków”.

Sławomir Leśniewski, popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych z właściwą sobie lekkością i bezbłędnym wyczuciem charakteru epoki opisuje tworzenie polskich oddziałów zbrojnych oraz ich burzliwe losy u boku francuskiego wodza. Opierając się m.in. na wspomnieniach i pamiętnikach z lat 1796–1815, zabiera czytelnika na pola najważniejszych bitew podczas kampanii w Prusach, Hiszpanii, Rosji i Francji, kreśli barwne sylwetki dowódców i wojskowych. Pomimo nieukrywanej sympatii do Napoleona, autor nie boi się podkreślać również negatywnych skutków wzajemnej współpracy, błędów w kampaniach, niechęci i nieufności, jaką w niektórych kręgach budził przywódca.

Książkę „Napoleoński amok Polaków” zamówicie pod tym linkiem: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5073/Napoleonski-amok-Polakow---Slawomir-Lesniewski

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Literackie ma w swojej ofercie.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org