Autor: Julia Obrycka
Tagi: Redakcyjne, Książki, Polska
Opublikowany: 2021-07-20 11:11
Licencja: wolna licencja

Sonda Histmag.org – Czy chętnie czytasz e-booki lub słuchasz audiobooków, czy raczej preferujesz papierowe książki?

Czytanie książek na czytnikach oraz słuchanie audiobooków stały się w ostatnim czasie bardzo modne. Postanowiliśmy zapytać naszych Czytelników o ich preferencje odnośnie formy czytania. Zobaczcie wyniki! Teraz pytamy, które z sierpniowych wydarzeń miało najdonioślejsze skutki dla historii Polski?
REKLAMA

Książki papierowe, e-booki czy audiobooki – jaka jest ulubiona forma czytania wśród użytkowników portalu Histmag.org? Spytaliśmy o to w naszej ostatniej sondzie. Sprawdźmy jej wyniki – zagłosowało ponad 1400 Czytelników!

Co ciekawe, wyniki pokazują że wśród naszych Czytelników nie ma jednej wiodącej formy czytania książek. Na podium znalazły się kolejno opcje: „preferuję papierowe książki, choć sporadycznie korzystam też z innych formatów” (26,46%), „preferuję formy cyfrowe (e-book, audiobook), choć sporadycznie korzystam też z innych formatów” (24,16%), „forma książki nie ma dla mnie znaczenia (papierowa, e-book, audiobook)” (23,26%). Procentowe różnice pomiędzy nimi są raczej subtelne. Znacznie mniej głosów uzyskała opcja „czytam tylko książki papierowe”, którą wybrało 16,78% Czytelników. Najmniej osób zagłosowało na: „czytam tylko e-booki” (5,08%) oraz „słucham tylko audiobooków” (4,25%).

Obraz Felix Lichtenfeld, Pixabay License

Każda forma czytania książek ma swoje wady i zalety. Zwolennicy papierowych publikacji cenią sobie możliwość fizycznego kontaktu z książką, jak i niezawodność której nie można zawsze zagwarantować w przypadku używania urządzeń elektronicznych. Z kolei miłośnicy e-booków oraz audiobooków mogą korzystać z często niższych cen formatów elektronicznych w porównaniu z ich papierowymi odpowiednikami, a także z atrakcyjnych abonamentów czy wreszcie możliwości zmieszczenia wielu książek w pamięci elektronicznej niewielkiego urządzenia. Szczególnie audiobooki są ciekawą opcją, gdy chcemy by słyszana treść książki umilała nam codzienne czynności. Dostępność różnych formatów publikacji pozwala, aby każdy miłośnik książek czytał w sobie preferowany sposób.

Polecamy nasze recenzje książek historycznych!

W komentarzach wciąż czekamy na Wasze opinie! Jak czytacie i jakie są Waszym zdaniem wady i zalety poszczególnych form czytania?

Zapraszamy też do udziału w naszej kolejnej sondzie, w której pytamy o to, które z sierpniowych wydarzeń miało najdonioślejsze skutki dla historii Polski?

(Sondę znajdziecie na stronie głównej portalu, w wersji mobilnej pod działem „Ostatnie komentarze”).

Polecamy e-book Michała Gadzińskiego – „Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”

Michał Gadziński
„Tudorowie. Od Henryka VIII do Elżbiety”
11,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 115
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-43-3
REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Julia Obrycka
Dział promocji i reklamy Histmag.org, obecnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach. W historii najbardziej interesuje ją aspekt społeczno-gospodarczy. Lubi gry video, muzykę oraz czytanie książek na czytniku.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy