Spotkanie z Aleksiejem Piatkowskim w Krakowie

opublikowano: 2009-05-09 19:42
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
12 maja (wtorek) w Krakowie odbędzie się, kierowane przede wszystkim do studentów, spotkanie z rosyjskim dziennikarzem Aleksiejem Piatkowskim. To postać zapewne znana osobom śledzącym życie polityczne w Rosji – jego, zwykle nieprzychylne wobec władzy, komentarze pojawiały się w wielu polskich mediach, m.in. we Wprost, Newsweeku, Gazecie Wyborczej czy Radiu RMF FM.
REKLAMA

Aleksiej Piatkowski w Polsce i na Zachodzie dał się poznać przede wszystkim jako komentator obecnej sytuacji, ale także historyk radzieckiej opozycji i politolog. W 2004 roku, jako wicenaczelny wydawanego przez fundację INDEM pisma „Partinform” opublikował „Putinki”, czyli zbiór 200 najbardziej charakterystycznych wypowiedzi Władimira Putina.

Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum (ul. Kopernika 26 (Ignatianum), II piętro, sala 312) we wtorek 12 maja 2009 r. Rozpocznie się o godz. 16.45. Spotkanie z rosyjskim dziennikarzem poprowadzi prof. Jan Prokop. W razie potrzeby zostanie zapewnione tłumaczenie z języka rosyjskiego.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone