Spotkanie z Januszem Siborą na Targach Książki Historycznej

opublikowano: 2013-11-27, 19:58
wolna licencja
1 grudnia w ramach Targów Książki Historycznej w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr. Januszem Siborą poświęcone jego najnowszej książce zatytułowanej _Dyplomacja polska w I wojnie światowej_.
reklama

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:30 w Pałacu pod Blachą na Zamku Królewskim.

Podczas spotkania, prowadzonego przez dr Pawła Liberę („Mówią Wieki”, IH PAN) autor odsłoni kulisy i tajemnice służby dyplomatycznej oraz postara się odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest sztuka dyplomacji. Opowie o formowaniu się polskiej służby zagranicznej u zarania II RP, a także o metodach uprawiania dyplomacji w tych niezwykle trudnych czasach. Po spotkaniu będzie można zdobyć autograf autora na książkach „Dyplomacja polska w I wojnie światowej” oraz „Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP” - zapowiadają organizatorzy.

Doktor Janusz Sibora jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego (Instytut Historii, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa). Bada dzieje polskiej służby zagranicznej oraz dzieje dyplomacji, szczególnie organizacji służb zagranicznych i techniki pracy dyplomatycznej; jest autorem książek Narodziny polskiej dyplomacji u progu niepodległości (Wydawnictwo Sejmowe, 1998) oraz Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, 2011). Popularyzator nauki, autor audycji popularnonaukowych w Polskim Radio, Radio TOK FM, RMF FM i Radio Watykańskim, komentator dla TVN24, Polsat News, TVP Info, TVP 2, TVN i Polsat.

Więcej informacji o książce „Dyplomacja polska w I wojnie światowej”.

reklama
Komentarze
o autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone