Spotkanie z autorami książki „Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty”

opublikowano: 2023-11-20 09:49
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Spotkanie autorskie dr h.c. UŁ Dietera Schenka i prof. Witolda Kuleszy promujące książkę „Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty” odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji przy ulicy Stefana Kopcińskiego 8/12 w Łodzi, 28 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Auli Niebieskiej 2.63.
REKLAMA

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego i Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na uroczystą premierę książki pt. „Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty” autorstwa dr h.c. UŁ Dietera Schenka i prof. Witolda Kuleszy.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji przy ulicy Stefana Kopcińskiego 8/12 w Łodzi, 28 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Auli Niebieskiej 2.63.

Dieter Schenk, Witold Kulesza
„Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty”
cena:
69, 90 zł
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania:
2023
Liczba stron:
596
Premiera:
28.11.2023
ISBN:
978-83-8142-775-3
EAN:
9788381427753

Proces Artura Greisera, nazistowskiego zbrodniarza, który w czasie II wojny światowej pełnił urząd namiestnika Kraju Warty to jeden z najważniejszych procesów w polskim sądownictwie specjalnym. – Greiser należał do tych ludzi, którzy sami nie mordowali, nie okazywali aktów zwierzęcości, bestialstwa. To był tak zwany zbrodniarz w białym kołnierzyku, który siedzi z dala i dyryguje całą akcją wprowadzanej polityki – tłumaczył w audycji Polskiego Radia z 1967 r. prawnik Mieczysław Siewierski, który w czasie rozprawy pełnił rolę oskarżyciela zbrodniarza.

Autorzy publikacji to wybitni naukowcy, których prawno-historyczne badania to ważny głos w podtrzymywaniu pamięci o zbrodniach hitlerowskich, a ich argumentacja historyczna i jurystyczna jest perfekcyjna. Dieter Schenk to niemiecki kryminolog prowadzący badania nad zbrodniami hitlerowskimi, który w 2017 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Witold Kulesza to profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 2000–2006 dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Premiera książki jest również okazją do uczczenia trwającej od dwudziestu pięciu lat współpracy między drem h.c. UŁ Dieterem Schenkiem i prof. Witoldem Kuleszą, który dodatkowo w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie swojej pracy naukowej.

Link do wydarzenia na Facebooku: LINK

Książka „Arthur Greiser. Biografia i proces namiestnika III Rzeszy w Kraju Warty” dostępna w sprzedaży wkrótce.

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone