Opublikowano
2018-08-22 14:41
Licencja
Prawa zastrzeżone

Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018 [PROGRAM, GODZINY OTWARCIA, SPIS WYSTAWCÓW]!

Targi Książki Historycznej w 2018 roku odbędą się w dniach 29 listopada – 2 grudnia w godz. 10:00-18:00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4). To już XXVII edycja Targów. Na tej stronie w miarę pojawiania się informacji będziemy publikować program targów, spis wystawców, plan stoisk i opis innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!


XXVII Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018 - plakat

Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018 – informacje

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na Targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów. Od siedmiu lat Targi odbywają się w nowej siedzibie – w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija, oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można teraz odwiedzić również Salon Muzeów czy Salon Bibliotek. Dzięki owocnej współpracy z parterami Targów (m.in. Zamkiem Królewskim w Warszawie, Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji. W ubiegłym roku Targi odwiedziło prawie 30 tys. osób.

Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.

Wstęp na Targi Książki Historycznej 2018 jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad Targami objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Jak co roku patronem medialnym imprezy jest również Histmag.org.

Nagroda „KLIO” na Targach Książki Historycznej 2018

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
  • edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),
  • monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (Np. varsaviana).

Nagrody wręczane są podczas dorocznych Targów Książki Historycznej. Prawo zgłaszania propozycji do nagrody mają członkowie Jury, wydawcy, redakcje, instytucje oraz osoby prywatne. Proponowani mogą być jedynie autorzy, edytorzy polscy oraz książki wydane w roku bieżącym oraz poprzedzającym dany rok kalendarzowy (decyduje metryka książki).

XXVII Targi Książki Historycznej w Warszawie 2018

27. Targi Książki Historycznej 2018 – godziny otwarcia

Targi odbywają się w godz. 10:00-18:00

Targi Książki Historycznej 2018 – Arkady Kubickiego – jak dojechać

Targi od kilku lat odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jadąc komunikacją miejską najlepiej wysiąść na przystanku Stare Miasto (linie: 4, 13, 20, 23, 25, 26, 28, 160, 190, 527) Pl. Zamkowy (linie: 116, 178, 180, 222, 503) lub Podzamcze (linie: 118, 185, 385).

Do miejsca odbywania się Targów można wejść od strony Placu Zamkowego, przez dziedziniec Zamku Królewskiego, następnie wejściem z lewej strony, przez szatnie i schodami ruchomymi w dół. Można też dotrzeć tam od strony Wisłostrady i ul. Grodzkiej, gdzie znajduje się również parking dla autokarów.

Targi Książki Historycznej 2018 – program imprez

W tym miejscu, w miarę pojawiania się informacji pojawi się program imprez towarzyszących XXVII Targom Książki Historycznej 2018 w Warszawie

Targi Książki Historycznej 2018 – spis wystawców

W tym miejscu, w miarę pojawiania się informacji pojawi się spis wystawców XXVII Targów Książki Historycznej 2018 w Warszawie

XXVII Targi Książki Historycznej 2018 – informacje kontaktowe

Komisarzem XXVII Targów Książki Historycznej w Warszawie jest Mirela Tomczyk, z którą można się skontaktować pod adresem mailowym mirela.tomczyk@bellona.pl!

Więcej informacji o XXVII Targach Książki Historycznej na stronie Fundacji Historia i Kultura i na oficjalnym profilu Targów na Facebooku!

Histmag potrzebuje Twojej pomocy! Wesprzyj naszą działalność już dziś!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mat. pras.

Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Maciej Zaremba

Redaktor naczelny Histmag.org. Student historii i politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org