Targi Książki Warszawa 2023 [data, program, atrakcje]

opublikowano: 2023-01-05 10:50
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Zbliża się warszawskie święto książki! W maju w stolicy Polski odbędą się aż dwa wydarzenia skierowane do miłośników literatury. Będą to Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO tworzone przez spółkę Time oraz Międzynarodowe Targi Książki organizowane przez Fundację Historia i Kultura. Zobaczcie, co przygotowano!
REKLAMA

Zobacz także:

Maj w Warszawie upłynie pod znakiem święta książki. W stolicy Polski odbędą się bowiem aż dwie duże imprezy dla miłośników dobrej literatury. Będą to Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO tworzone przez spółkę Time oraz Międzynarodowe Targi Książki organizowane przez Fundację Historia i Kultura. Co ważne, wydarzenia te nie są ze sobą powiązane, a odbędą się w dwa kolejne majowe weekendy.

Organizacja dwóch tak dużych, konkurencyjnych imprez w niewielkim odstępie czasu budzi mieszane uczucia wśród wystawców i czytelników. W dyskusji padają argumenty wskazujące, że dobór terminu może negatywnie przełożyć się zarówno na liczbę wystawców obecnych na targach, jak i frekwencję. Niewątpliwie, będzie to spore wyzwanie logistyczne, ale i finansowe dla wystawców. Jednakże z drugiej strony słychać też głosy, że to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwoli ma rozładowanie tłumu, ale i swobodny wybór miejsca, które odwiedzą miłośnicy książek. 

Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO w Warszawie

Na mapie polskich targów książki w 2023 roku pojawi się nowa impreza. To Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO, które organizowane są w tym roku po raz pierwszy w historii. Przedsięwzięcie, które nadzoruje spółka Time odbędzie się w dniach od 18 do 21 maja 2023 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Organizatorzy chcą w ten sposób stworzyć pierwsze w Europie wydarzenie gromadzące wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W programie zaplanowano zarówno warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania, prelekcje zarówno dla branży wydawniczej, jak i społeczności czytelników oraz booktokerów.

Międzynarodowe Targi Książki 2023 w Warszawie

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie organizowana przez Fundację Historia i Kultura odbędzie się od 25 do 28 maja w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wystawcy będą mogli korzystać z dwóch kondygnacji Pałacu Kultury i Nauki. Targi odbywać się będą we wszystkich salach drugiego piętra oraz w większości sal czwartego piętra PKiN. Warto dodać, że niektóre z tych sal nie były jeszcze wykorzystywane do celów programowych targów książki.

Jak co roku targom będą towarzyszyły literackie festiwale, strefy tematyczne i wydarzenia branżowe.

Źródła:

www.targiksiazkiwarszawa.pl,

www.rynek-ksiazki.pl,

www.pgenarodowy.pl,

www.rynek-ksiazki.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone