Autor: Redakcja
Tagi: Wydarzenia, Książki, Warszawa, Polska
Opublikowany: 2023-01-05 10:50
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Targi Książki Warszawa 2023 [data, program, atrakcje]

Zbliża się warszawskie święto książki! W maju w stolicy Polski odbędą się aż dwa wydarzenia skierowane do miłośników literatury. Będą to Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO tworzone przez spółkę Time oraz Międzynarodowe Targi Książki organizowane przez Fundację Historia i Kultura. Zobaczcie, co przygotowano!
REKLAMA

Zobacz także:

Maj w Warszawie upłynie pod znakiem święta książki. W stolicy Polski odbędą się bowiem aż dwie duże imprezy dla miłośników dobrej literatury. Będą to Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO tworzone przez spółkę Time oraz Międzynarodowe Targi Książki organizowane przez Fundację Historia i Kultura. Co ważne, wydarzenia te nie są ze sobą powiązane, a odbędą się w dwa kolejne majowe weekendy.

Organizacja dwóch tak dużych, konkurencyjnych imprez w niewielkim odstępie czasu budzi mieszane uczucia wśród wystawców i czytelników. W dyskusji padają argumenty wskazujące, że dobór terminu może negatywnie przełożyć się zarówno na liczbę wystawców obecnych na targach, jak i frekwencję. Niewątpliwie, będzie to spore wyzwanie logistyczne, ale i finansowe dla wystawców. Jednakże z drugiej strony słychać też głosy, że to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwoli ma rozładowanie tłumu, ale i swobodny wybór miejsca, które odwiedzą miłośnicy książek. 

Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO w Warszawie

Na mapie polskich targów książki w 2023 roku pojawi się nowa impreza. To Targi Książki i Mediów 2023 VIVELO, które organizowane są w tym roku po raz pierwszy w historii. Przedsięwzięcie, które nadzoruje spółka Time odbędzie się w dniach od 18 do 21 maja 2023 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Organizatorzy chcą w ten sposób stworzyć pierwsze w Europie wydarzenie gromadzące wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W programie zaplanowano zarówno warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania, prelekcje zarówno dla branży wydawniczej, jak i społeczności czytelników oraz booktokerów.

Międzynarodowe Targi Książki 2023 w Warszawie

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie organizowana przez Fundację Historia i Kultura odbędzie się od 25 do 28 maja w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku wystawcy będą mogli korzystać z dwóch kondygnacji Pałacu Kultury i Nauki. Targi odbywać się będą we wszystkich salach drugiego piętra oraz w większości sal czwartego piętra PKiN. Warto dodać, że niektóre z tych sal nie były jeszcze wykorzystywane do celów programowych targów książki.

Jak co roku targom będą towarzyszyły literackie festiwale, strefy tematyczne i wydarzenia branżowe.

Źródła:

www.targiksiazkiwarszawa.pl,

www.rynek-ksiazki.pl,

www.pgenarodowy.pl,

www.rynek-ksiazki.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
14,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 128
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-55-6
REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy