Targi Książki Wrocław 2023 [data, program, atrakcje]

opublikowano: 2022-12-14 13:19
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2023 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie odbywa się od 1992 roku, a obecnie jego organizatorem jest Fundacja Halo Targi. Sprawdźcie, co przygotowano!
REKLAMA
(fot. pixabay.com)

Zobacz także:

Targi Książki Wrocław 2023: Program

Informacje zostaną podane później.

Targi Książki Wrocław 2023: Wystawcy

Informacje zostaną podane później.

Targi Książki Wrocław 2023: Godziny otwarcia

Informacje zostaną podane później.

Targi Książki Wrocław 2023: Dojazd do Hali Stulecia:

  • Tramwaje: 1, 2, 4, 10 (kierunek Biskupin)
  • Autobusy: 145 (kierunek Sępolno), 146 (kierunek Bartoszowice)

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych:

Hala Stulecia jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkiem dziecięcym. Wszystkie ogólnodostępne hole, korytarze i drzwi są przestronne i posiadają odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynkach zapewniona jest w sposób wizualny za pomocą plansz informacyjnych.

Wejście do budynku Hali Stulecia

Hala Stulecia posiada pięć wejść znajdujących się na parterze bez schodów. Podczas targów obowiązuje wejście główne (zachodnie, od strony Placu pod Iglicą). Drzwi wejściowe są drewniane z przeszkleniami, otwierane klamką. Brak oznaczeń kontrastowych dla osób słabowidzących.

W budynku przy wejściu głównym znajduje się winda dostępna dla osób na wózku oraz rodziców z wózkiem dziecięcym. Winda wydaje komunikaty głosowe. Przyciski windy przywołujące oraz sterujące są opisane alfabetem Braille’a. Przycisk alarmowy jest oznaczony wytłoczonym dzwonkiem.

Pomieszczenia sanitarne w Hali Stulecia

Toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się w korytarzu w głównym budynku, na poziomie 0. Przewidziano udogodnienia typu poręcze, z odpowiednią wysokością umywalki itd. Toalety są oznakowane standardowo, w każdej toalecie jest przestrzeń manewrowa oraz przestrzeń do transferu bocznego. Posiadają system przyzywowy.

Miejsca parkingowe

Parking przy Hali Stulecia posiada 9 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych. Parking jest płatny. Wjazd znajduje się od strony ul. Wróblewskiego.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do Hali Stulecia i wszystkich jej pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Możliwość wejścia nie zwalnia opiekuna psa asystującego z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Hala Stulecia nie dysponuje pętlą indukcyjną.

Źródło:

www.targiksiazki.wroclaw.pl,

www.targiksiazek.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone