Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 w Warszawie [data, program, atrakcje]

opublikowano: 2023-09-26 08:40
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO organizowane przez spółkę Time odbędą się w dniach 16-19 maja 2024 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to druga edycja imprezy. Zobaczcie, co przygotowano z tej okazji!
REKLAMA
PGR Stadion Narodowy (fot. M. Mikrut-Majeranek).

Zobacz także:

Jak przyznają organizatorzy, podczas pierwszej edycji wydarzenia Targi odwiedziło  40 000 osób.

- Wykorzystaliśmy ok. 20 000 m2 powierzchni PGE Narodowego, w tym płytę główną. Wśród odwiedzających znaleźli się zarówno miłośnicy czytania książek w papierowej formie, jak i fani nowych technologii, w tym również wykorzystania form audio i wideo do promocji czytelnictwa. Swoje miejsce w przestrzeni Targów znaleźli zarówno najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami, jak i dojrzali odbiorcy literatury - wyliczają organizatorzy Targów Vivelo.
-

Stworzono 11 stref tematycznych m.in. spotkajautora, #booktok, #gaming, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio czy #japonia, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji. Swoją ofertę licznie zaprezentowały wiodące wydawnictwa, jak również księgarnie, organizacje branżowe, platformy cyfrowe oraz media tradycyjne - prasa, radio. Wydzielona została również specjalna strefa dla Agentów Literackich.

W trakcie Targów VIVELO odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Spotkać można było najbardziej znane nazwiska polskie nazwiska: prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Katarzynę Bondę, Katarzynę Kubisiowską czy Remigiusza Mroza, a na specjalne zaproszenie Targów VIVELO do Warszawy przylecieli m.in. Graham Masterton, Toshikazu Kawaguchi czy Harry Whittaker, syn Lucindy Riley. Do spotkań pisarzy z fanami wykorzystano płytę główną, która jest idealną przestrzenią do organizacji sesji autografowych nawet najbardziej zasięgowych autorów w sposób bezpieczny i pozwalający odwiedzającym w sposób niezakłócony zapoznawać się z ofertą wydawnictw.

— Cieszymy się, że organizowane przez nas Targi Książki i Mediów VIVELO wpisały się w kulturalną mapę Warszawy. Naszym celem było stworzenie nie tylko unikalnej przestrzeni targowej ale także nowatorskiego forum dyskusyjnego dla czytelników. I udało nam się to. Zarówno przedstawiciele branży, jak również twórcy, youtuberzy i influencerzy, a przede wszystkim miłośnicy książek, znaleźli dla siebie przestrzeń — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.
-
REKLAMA

4-dniowy program Targów VIVELO zostanie ułożony w taki sposób, aby przez wszystkie cztery dni odwiedzający mogli wybierać spośród propozycji skrojonych na miarę dla każdej grupy docelowej. W nadchodzącej edycji planujemy położyć szczególny nacisk na program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej.

Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO

Misją Targów Vivelo jest popularyzacja czytelnictwa oraz innowacyjnych trendów rozwoju technologii i cyfryzacji w obszarze kultury, rozrywki umocnienie kultury czytelnictwa i podniesienie jakości życia kulturalnego społeczeństwa promocja literatury i mediów związanych z nauką i edukacją stworzenie platformy pozwalającej na wymianę doświadczeń między różnymi branżami, a w szczególności branżą wydawniczą, medialną i księgarską

W 2024 roku podczas targów pojawi się wiele nowości. To między innymi:

 • dedykowany program dla szkół podstawowych, średnich,
 • szkolenia dla kadry pedagogicznej (doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci),
 • szkolenia dla branży,
 • warsztaty i spotkania z literaturą poważną,
 • gość honorowy targów - kraj, kultura, literatura, autorzy,
 • VIVELO Content Creators - wydarzenie towarzyszące, rozszerzające udział twórców internetowych
 • VIVELO Book Awards II edycja - wydarzenie towarzyszące,

ORAZ

 • strefy tematyczne - sceny,
 • spotkania autorów oraz twórców z ich czytelnikami i odbiorcami,
 • finał ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej.

Druga edycja Targów Książki i Mediów VIVELO to również rozszerzenie programu dedykowanego profesjonalistom oraz zwiększenie potencjału biznesowego wydarzenia. Zaplanowane są nowe, atrakcyjne strefy tematyczne, bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz młodych odbiorców literatury Young Adult. A także rozbudowanie strefy audio – z myślą zarówno o odbiorcach audiobooków/podcastów, jak również sektorze B2B – wydawcach, studiach nagrań, platformach streamingowych i producenci audio i wideo.

REKLAMA
— Celem wydarzenia na PGE Narodowym jest to, aby pokazać, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości będziemy nie tylko czytać, ale również doświadczać wieloma zmysłami, stąd nacisk na multimedialność wydarzenia — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów.
-

Kolejna edycja odbędzie się również na Stadionie Narodowym. Główna przestrzeń wystawiennicza zorganizowana zostanie wokół Promenady, dzięki której uczestnicy mogą łatwo dotrzeć do każdego stoiska. Wykorzystane zostaną też liczne dodatkowe przestrzenie zapewniające bezpieczną organizację sesji autografowych, czy pozwalającego odwiedzającym usiąść i odpocząć w komfortowych warunkach, to tylko niektóre z zalet organizacji targów na PGE Narodowym. Największy stadion w kraju to także przestrzeń z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, blisko sto toalet na terenie obiektu, liczne i łatwo dostępne punkty gastronomiczne, szatnia oraz przechowalnia bagażu, schody ruchome oraz windy, a także liczne służby porządkowe i informacyjne oraz odpowiednio zaplanowane ciągi komunikacyjne.

Gość Honorowy

 •   FINLANDIA Gościem Honorowym Drugiej edycji Targów Książki i Mediów VIVELO 2024

We współpracy z Ambasadą Finlandii zaprezentujemy Państwu literaturę, sztukę oraz przedstawimy innowacyjne metody edukacji, które promowane są w Krainie Północy.

 • Program dla szkół

Zaplanowano m.in. warsztaty dla młodych autorów, miłośników komiksów i fantastyki, turnieje szkolne i lekcje muzealne. To tylko niektóre punkty bogatej oferty dla młodzieży. Na zajęcia w salach obowiązywać będą zapisy, a ilość miejsc będzie ograniczona. Program Dni Edukacji przygotowany zostanie wraz z Partnerami wydarzenia: Empik Go, Muzeum Narodowym w Warszawie, StoryLab, Akademią Powieściopisarstwa, Wydawnictwem Mięta.

 • Dzień edukacyjny
REKLAMA

Podczas dnia edukacyjnego, przygotowanego przez Ambasadę Finlandii oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, nauczyciele i dyrektorzy szkół zapoznają się z mini i maxi projektami STEAM w przedszkolu i szkole, poznają jak rozwijać kompetencje przyszłości, korzystać z nowych technologii oraz sztucznej inteligencji w nauczaniu dzieci i młodzieży.

Zobacz także:

Wstęp na Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 odbędą się na największym stadionie w kraju - PGE Narodowym - w dniach 16-19 maja 2024.

Informacje zostaną podane wiosną 2024 roku.

Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO: Dni i godziny otwarcia Targów:

Informacje zostaną podane wiosną 2024 roku.

Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO – Lista Wystawców

Szczegółowe informacje zostaną podane wiosną 2024 roku.

Listę wystawców znajdziecie TUTAJ!

Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO – Program:

Szczegółowe informacje zostaną podane wiosną 2024 roku.

Program znajdziecie TUTAJ!

Organizatorem wydarzenia jest spółka Time SA, właściciel grupy ZPR.

Szczegółowe informacje na temat Targów będą publikowane też na facebookowym profilu wydarzenia

Więcej informacji na targivivelo.pl oraz w mediach społecznościowych: FacebookInstagram oraz TikTok.

Biuro obsługi Klienta

e-mail:  [email protected]

Obsługa Wystawców

+48 22 515 90 05e-mail:  [email protected]

Informacje ogólne

e-mail:  [email protected]

Wstęp na Targi Książki i Mediów 2024 VIVELO

Informacje zostaną podane wiosną 2024 roku.

Źródła:

www.targivivelo.pl

Polecamy e-book Weroniki Kulczewskiej-Rastaszańskiej pt. „Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”:

Weronika Kulczewska-Rastaszańska
„Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
131
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-60-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone