„Tatrzański orzeł” to film opowiadający o dziejach Stanisława Marusarza

opublikowano: 2021-05-15 05:07
wolna licencja
poleć artykuł:
„Tatrzański orzeł” to filmowa opowieść o legendarnym skoczku i prekursorze polskich skoków narciarskich Stanisławie Marusarzu (1913-1993). Był dwuboistą i alpejczykiem, a także pięciokrotnym rekordzistą Polski oraz dwukrotnym rekordzistą świata w długości skoku narciarskiego. Czterokrotnie triumfował podczas olimpiady, a siedem razy uczestniczył w narciarskich mistrzostwach świata. Był też podporucznikiem Armii Krajowej. Producentem obrazu, który swoją premierę będzie miał zimą 2022 roku, jest Telewizja Polska. W głównej roli wystąpi Mateusz Janicki, w rolę jego żony wcieli się Olga Szostak, a siostry - Marta Wiśniewska. Zdjęcia do produkcji zakończono 29 kwietnia. Materiał kręcono m.in. w Łęczycy, Warszawie, Zakopanem i Chochołowie.
REKLAMA

Polecamy e-booka Łukasza Jabłońskiego pt. „Sportowa Warszawa przed I wojną światową”:

Łukasz Jabłoński
„Sportowa Warszawa przed I wojną światową”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
98
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-15-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone