„The Chosen” to wielosezonowy, amerykański serial o życiu Jezusa

opublikowano: 2024-02-03 20:26
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Serial „The Chosen” to hit kina religijnego. Został obejrzany w aplikacji ponad 400 milionów razy, w ponad 60 językach. Odcinki pierwszego sezonu można oglądać też na Netflixie, a także w serwisie VOD, a czwarty sezon niebawem zadebiutuje w kinach.
REKLAMA
Jezus i jego uczniowie. Źródło: TheChosen.pl, materiały prasowe.

Zobacz także:

„The Chosen” to opowieść o Jezusie, a znana historia została zaprezentowana w całkowicie nowej odsłonie i z innej perspektywy. Początkowo była to niszowa produkcja, ale bardzo szybko zyskała popularność. Do tej pory nakręcono już cztery z siedmiu sezonów serialu, a pierwszy z nich zadebiutował 24 grudnia 2017 roku, kiedy pokazano odcinek pilotażowy. Produkcja określana jest jako hit kina religijnego. W Polsce jednak publiczność jest mniej optymistyczna. W naszym kraju premiera pierwszego sezonu miała miejsce 27 grudnia 2022 roku na antenie Telewizji Polskiej. Emitowano go do 5 stycznia 2023 roku. Obecnie zarówno sezon pierwszy, jak i drugi można oglądać na platformie VOD i na Netflixie. Co ciekawe, produkcję finansuje społeczność.

„The Chosen” jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Sezon pierwszy zebrał ponad 10 milionów dolarów od 19 tys. darczyńców. Sezon 2 i 3 zebrał ponad 40 milionów dolarów na pokrycie kosztów produkcji, co zostało sfinansowane przez nowy model wspierania serialu przez fanów. Do tej pory przetłumaczony na 62 języków, z ponad 400 milionami wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android - czytamy w zapowiedzi prasowej.

Reżyserem serialu jest Dallas Jenkins, on też razem z Ryanem Swansonem i Tylerem Thompsonem odpowiada za scenariusz. W rolę Jezusa wcielił się Jonathan Roumie, z kolei Marii Magdaleny gra Liz Tanish. W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak: Alaa Safi, Austin Reed Alleman, Erick Avari, George H. Xanthis, Giavani Cairo, Joey Vahedi, Luke Dimyan, Nick Shakoour, Noah James, Paras Patel, Shahar Isaac, Vanessa Benavente, Yoshi Barrigas.

Głównym dystrybutorem filmu w Polsce jest Studio DR Sp. z o.o.

Jezus wygłasza kazanie na górze. Źródło: TheChosen.pl, materiały prasowe.

Należy dodać, że niebawem dwa pierwsze odcinki czwartek sezonu serialu będzie można obejrzeć w kinach na całym świecie. W dalszej kolejności, po upływie 75 dni pozostałe odcinki zostaną udostępnione w Internecie.

Źródła:

www.thechosen.pl,

www.vod.tvp.pl,

www.netflix.com,

www.film.wp.pl

Polecamy e-book Pawła Burdzyńskiego pt. „Droga do imperium. Początki Wielkiej Brytanii 1603-1707”:

Paweł Burdzyński
„Droga do imperium. Początki Wielkiej Brytanii 1603-1707”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
215
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-63-1
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone