Autorzy: Michał Świgoń , Mat. pras.
Tagi: Kraków, Książki, Redakcyjne, Wydarzenia, Polska, Małopolska
Opublikowany: 2012-09-04 20:56
Licencja: wolna licencja

Trzy dni z książką historyczną w Krakowie

Prezentacja oferty wydawniczej kilkudziesięciu wydawnictw, oficyn, instytucji z kraju i zagranicy, spotkania z autorami, warsztaty historyczne dla najmłodszych, historyczna gra przestrzenna dla młodzieży, debata o historii i polityce historycznej w Internecie – tak prezentuje się program organizowanych w Krakowie Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 13-15 września w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W Targach Książki Historycznej towarzyszących II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski w Krakowie weźmie udział ponad 60 wystawców, którzy przygotowali wiele nowości i ciekawych publikacji. Wiele z nich będzie miało premierę na kilka dni przed Targami.

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego - to w tym budynku odbędą się Targi (fot. Piotr Osada, publ. na lic. CC-BY-SA 3.0)

W pierwszy dzień Targów odbędzie się wręczenie nagród w plebiscycie na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana”, który organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org oraz wortal literacki Granice.pl. Gorąco zapraszamy Was w czwartek, na godzinę 16:00.

Z kolei w sobotę odbędzie się debata o historii w Internecie i polityce historycznej, w trakcie której zostaną poruszone kwestie rozwoju i promocji historii w Internecie oraz aktualne problemy polityki historycznej w Polsce. Nie zabraknie rozmowy o sytuacji czytelnictwa w Polsce i oceny reformy nauczania historii. Organizatorami debaty są: portal historyczny historia.org.pl oraz forum historycy.org.

Dla młodzieży Muzeum PRL-u (krakowski oddział Muzeum Historii Polski) w czwartek oraz piątek przygotuje ciekawą propozycję - grę przestrzenną "Dekada 79-89", dzięki której uczniowie będą mogli zapoznać się z realiami życia przed 1989 rokiem, zaś nauczyciele zorganizować ciekawą, niebanalną lekcję historii najnowszej. Przed graczami dziesięć lat różnych wydarzeń i zmian. Uczestnicy wcielą się w rolę obywatela, który ma na utrzymaniu rodzinę i stara się godnie przeżyć ten czas, może zaangażować się w działalność opozycyjną jednocześnie pamiętając o zagrożeniach, które niesie ze sobą sprzeciwianie się władzy PRL. Czekamy na zgłoszenia zainteresowanych klas.

Podczas Targów nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Muzeum PRL-u zaprasza w sobotę na warsztaty historyczne wokół książeczki „O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka”. Dzieci czytając napisane zabawnym językiem historyjki zostaną zaproszone do ich dokończenia, uzupełnienia, czy dorysowania. Tłem opowieści będzie Nowa Huta – jej mieszkańcy, miejsca i historia.

Targom towarzyszyć będzie również wystawa legionowych zdjęć Jana Włodka, które określić można fotograficznym reportażem wojennym oraz Wystawa grafik prezentujących Marka Eminowicza – nauczyciela historii.

Targi mają charakter otwarty dla publiczności - wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Targów, listy wystawców oraz programu znajdą Państwo na stronie www.historia.targi.krakow.pl.

Termin:

13-15 września 2012 r.

Godziny otwarcia:

13-14 września (czwartek, piątek), godz. 9.00-18.00

15 września (sobota), godz. 9.00-15.00

Miejsce:

Auditorium Maximum UJ

ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków

Więcej informacji:

www.historia.targi.krakow.pl

http://www.facebook.com/targi.ksiazki.historycznej

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy