WUJek, czyli warszawska młoda scena jazzowa

opublikowano: 2007-11-17 12:36
wolna licencja
poleć artykuł:
Już wkrótce kolejna odsłona Warszawskiego Undergroundu Jazzowego. 24 i 25 listopada w Fabryce Trzciny wystąpią nowatorskie zespoły, w których repertuarze jazz łączy się i przenika z innymi gatunkami muzycznymi.
REKLAMA

Festiwal WUJek (Warszawski Underground Jazzowy) po raz pierwszy został zorganizowany w 2001 r. Ideą, która przyświecała jego powstaniu, była chęć pokazania, że w Warszawie energicznie rozwija się młoda scena off-jazzowa. Impreza jest okazją do możliwie szerokiej prezentacji różnorodnych kierunków tego rozwoju, a jednocześnie szansą dla młodych artystów, aby zostali dostrzeżeni przez publiczność.

W tym roku będzie miała miejsce 6. edycja WUJka (w zeszłym roku festiwal nie odbył się ze względu na żałobę narodową). W listopadowy weekend w Warszawie zagra sześć zespołów: Tupika (współczesna kameralistyka połączona z elementami improwizacji, w składzie klarnet, skrzypce i kontrabas), Tricphonix (mini big-band kierowany przez multiinstrumentalistę Macieja "Trifonidisa" Bielawskiego), Stwory (jeden z najciekawszych stołecznych zespołów inspirujących się estetyką post-rocka), Gaamera (skrzyżowanie energetycznego jazzu i muzyki żydowskiej), Polpo Motel (tylko głos i zabawkowe instrumenty klawiszowe, eksperymentalny pop) i Batyskaf (free jazz połączony z muzyką noise i drum'n'bass).

Tupika (zdjęcie pobrane ze strony Festiwalu WUJek)

Istnieje również możliwość zamówienia płyty „WUJek — warszawski underground jazzowy”. W tym celu należy skontaktować się z "Szymkiem Tarkowskim": [email protected] [email protected].

Program imprezy oraz informacje o artystach dostępne na stronie Festiwalu WUJek.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone