Opublikowano
2017-08-08 19:36
Licencja
Wolna licencja

Wikiwakacje - sfotografuj polskie dziedzictwo!

Ruszyły Wikiwakacje – letni konkurs fotograficzny, dzięki któremu każdy chętny będzie mógł pomóc w rozbudowaniu projektu Wikipedia. Organizatorzy za najlepsze zdjęcia przewidują nagrody rzeczowe!


Zobacz też: Jak powstaje Wikipedia? Wikipedyści o tajnikach internetowej encyklopedii

Wikiwakacje Oficjalny plakat akcji Wikiwakacje (fot. materiały prasowe) To już druga edycja „Wakacji z Wikipedią”, znanych też jako Wikiwakacje. Konkurs ten, organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska i Wikipedię, to połączenie dwóch wcześniejszych akcji - Wiki Lubi Zabytki oraz Wiki Lubi Przyrodę. Ma to znaczenie o tyle, że w akcji chodzi o sfotografowanie m.in. zabytkowych budynków i pomników przyrody, ale też np. dzieł sztuki.

Zdjęcia należy wykonać osobiście, muszą mieć do tego rozdzielczość nie mniejszą niż 6 Mpix. Wybrane, prawidłowo wykonane zdjęcia udostępniane będą na otwartych licencjach Creative Commons, dzięki czemu uczestnicy pomogą rozbudować Wikipedię. Patronem konkursu jest także Narodowy Instytut Dziedzictwa, który może wykorzystać nadesłane fotografie na potrzeby bazy danych zabytek.pl

Organizatorzy przewidzieli nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza pojedyncza fotografia i najlepsza fotografia w każdej z trzech kategorii tematycznych. Będą to nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz książki.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie konkursu oraz w serwisie polskiej Wikipedii. Zabawa trwa do 30 września.

Źródło: strona internetowa wydarzenia

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mat. pras.

Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org