Wkrótce wystartuje program „Nieskończenie Niepodległa”!

Celem programu „Nieskończenie Niepodległa” realizowanego przez Ośrodek Karta jest ogólnopolska debata nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad. Historia okresu 1918 – 2018 opowiedziana zostanie w ścisłym kontekście niepodległości, z wyakcentowaniem momentów zasadniczych dla bytu niepodległego Rzeczpospolitej. Program zagości w wielu płaszczyznach, w tym również na łamach Histmag.org – pełnimy bowiem rolę partnera medialnego projektu!

Plakat programu Nieskończenie Niepodległa

Program „Nieskończenie Niepodległa” wystartuje 5 stycznia 2018 roku, przyjmując za pomysłodawcą – jednym z najwybitniejszych polskich grafików Andrzejem Pągowskim – znak nieskończoności jako symbol trwałości Rzeczpospolitej.

Od stycznia do końca roku w ramach programu ukazywać będzie się na łamach naszego portalu w niedziele specjalny dodatek „Nieskończenie Niepodległa”, przygotowany przez Ośrodek Karta, prezentujący stulecie polskiej niepodległości oczyma świadków i uczestników najważniejszych wydarzeń. Nie zabraknie również ambitnej publicystyki wokół tematyki projektu oraz konkursów z nagrodami!

Tematyka dodatku będzie ściśle powiązana z działaniami innych mediów – partnerów projektu. W każdy piątek specjalny dodatek tematyczny pojawi się na łamach „Rzeczpospolitej”, będzie on powiązany również z cyklicznymi materiałami w Telewizji Polsat News i Radiu ZET.

Organizatorzy z Ośrodka Karta pomagają również w przygotowaniu licznych działań lokalnych (samorządu terytorialnego, bibliotek, organizacji pozarządowych, archiwów społecznych, inicjatyw nieformalnych), powiązanych z projektem, odnoszących się do wybranych tematów. Z kolei na wrzesień planowane jest wydanie „Księgi Stulecia Niepodległości”, albumowej, dwuwoluminowej publikacji (w projekcie Andrzeja Pągowskiego i Magdaleny Błażków), przedstawiającej montażem świadectw 60 wydarzeń-etapów związanych z niepodległością. Będziemy o nich informować na naszych łamach.

Partnerami programu są:

firma Kreacja PRO ANDRZEJ PĄGOWSKI odpowiedzialna za linię kreatywną Programu z wykorzystaniem znaku, firma EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego, odpowiedzialna za produkcję, dystrybucję i sprzedaż gadżetów promocyjnych z wykorzystaniem znaku, a także stworzenie strony internetowej programu. Za kampanię outdoorową akcji odpowiada firma Clear Channel Poland.

Akcję wspierają także:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Dom Spotkań z Historią, Fundacja Lanckorońskich, Fundacja Teresy Sahakian, Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności/Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Kancelaria Prawna Gessel.

Wkrótce wystartuje również oficjalna strona projektu.

Histmag.org jest partnerem programu Nieskończenie Niepodległa, ogólnopolskiej debaty nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad. Dowiedz się więcej!

Odwiedź też stronę internetową projektu!

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy