Wręczenie nagród Historii Zebranej I 2013 na Targach Książki w Krakowie

opublikowano: 2013-10-17, 17:28
wolna licencja
Miłośników książki historycznej gorąco zapraszamy na krótkie spotkanie z wydawcami najlepszych książek historycznych I półrocza 2013 roku. Odbędzie się ono w piątek, 25 października o godzinie 12:00 w sali seminaryjnej nr 5 na Targach Książki w Krakowie.
reklama

Przypomnijmy: Plebiscyt Historia Zebrana organizują redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl. Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach przez internautów (oddano blisko 5 tysięcy głosów) oraz jurorów, którymi są dziennikarze, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek. – Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom zgłoszonych książek bardzo wysoki. Do ostatniej chwili ważyły się losy głosowania – opowiada Sławomir Krempa (Granice.pl), współorganizator plebiscytu.

Internauci oraz jurorzy wybrali książki: Mariusza Urbanka „Brzechwa nie dla dzieci” (Iskry), „Gdy słońce było bogiem” (Iskry), „Wielki głód. Tragiczne skutki polityki Mao 1958–1962” (Czarne), „Szpiedzy i komisarze. Bolszewicka Rosja kontra Zachód” (Znak) i „Krwawa dekada” (Wydawnictwo Literackie). Podczas spotkania przedstawiciele wydawców odbiorą pamiątkowe dyplomy.

reklama
Komentarze
o autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu. Nauczyciel akademicki - prowadzi zajęcia z popularyzacji historii w internecie dla studentów historii UW.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone