Wygrzebane z półki. Konkurs dla miłośników książek

opublikowano: 2009-03-05, 14:37
wszelkie prawa zastrzeżone
Chyba każdy mól książkowy ma na swojej półce publikacje jego zdaniem niezwykłe – rzadkie, stare, nietypowe. Posiadasz książkę, czy dowolną inną publikację drukowaną, którą uważasz za bezcenne trofeum? A może odnalazłeś w archiwum szczególnie ciekawy, nieznany dokument? Opisz wybraną publikację i sfotografuj ją. Możesz wygrać nawet 4 książki.
reklama

Ogłaszamy specjalny konkurs, którego sponsorem jest nasza redakcja. Opisz jedną wybraną przez siebie książkę lub inną publikację (numer czasopisma, broszurę, ulotkę, dokument itd.), która Twoim zdaniem może być szczególnie interesująca dla innych miłośników historii. Może to być najstarsza książka na Twojej półce, ale tez np. współczesna praca naukowa przywieziona z wycieczki do Chin czy Iranu albo paszport pradziadka.

Każdy artykuł nadesłany na konkurs powinien mieć długość minimum 3000 znaków i być zaopatrzony w przynajmniej 2 fotografie opisywanej pozycji. Należy w nim opisać zawartość publikacji, to jak się ją zdobyło/odnalazło oraz uzasadnić czemu jest szczególnie wartościowa. Każda z prac będzie oceniana ze względu na to jak bardzo interesujący jest sam opisany „eksponat” (50% oceny) i ze względu na jakość opisu (drugie 50% oceny). Rolę jury będą pełnić wspólnie rada merytoryczna i redakcja „Histmaga”.

Na Wasze prace czekamy do końca marca. Nagrodzimy 3 osoby. Laureat pierwszej nagrody otrzyma 4 książki. Zdobywcy drugiej i trzeciej nagrody: po 2. Nagrody zostaną wybrane z poniższej puli, tak by jak najlepiej odpowiadać zainteresowaniom poszczególnych laureatów:

Prace prosimy przesyłać na adres: [email protected]">[email protected].">[email protected]. Najlepsze artykuły zostaną opublikowane na łamach „Histmag.org”.

reklama
Komentarze
o autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone