„Wzornictwo jakie mamy, wzornictwo jakiego potrzebujemy”

opublikowano: 2006-10-16 08:39
wolna licencja
poleć artykuł:
Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza w dniach od 16 do 28 października br. na pierwszą edycję wystawy prezentującej dorobek polskiego wzornictwa przemysłowego DESIGN.PL 2006.
REKLAMA

Termin wystawy zbiega się z organizowaną w Warszawie konferencją CUMULUS, skupiającą ponad osiemdziesiąt najważniejszych uczelni projektowych z całego świata. Jest to okazja, aby pokazać, co w dziedzinie nowoczesnego projektowania ma do zaoferowania Polska i skonfrontować te dokonania z tym, co można zobaczyć w innych krajach.

Wystawa ma być również pretekstem do rozpoczęcia szerszej dyskusji nad problemami i wyzwaniami, przed jakimi stoi polskie wzornictwo. Osobom spoza branży design kojarzy się z eleganckimi, limitowanymi seriami produktów. Organizatorzy wystawy chcą udowodnić, że kwestie wzornictwa dotyczą nas wszystkich, spotykamy się bowiem z nimi w codziennym życiu.

Prezentowane eksponaty w przeważającej części należą do sfery hard design. Są to na przykład samoloty, wagony kolejki podmiejskiej, autobusy, tramwaje, traktory, ale też artykuły wykończeniowe, sprzęt biurowy i AGD, meble, szkło i ceramika.

Na wystawie pokazane zostaną polskie hity eksportowe: meble, jachty i szybowce.

O tym, że polskie wzornictwo rozwija się bardzo prężnie, świadczy towarzysząca imprezie DESIGN.PL 2006 wystawa prac studentów wydziałów wzornictwa z uczelni w całej Polsce. Jest ona odpowiedzią na wyzwania stawiane przez współczesną cywilizację. Wśród eksponatów znajdą się systemy informacji miejskiej, projekty urządzeń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, zabawki dla dzieci oraz wygodne i ekologiczne opakowania.

W ramach imprezy swoją działalność przedstawią grupy projektowe działające na terenie całego kraju, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz pisma zaangażowane w promocję designu.

Źródło: culture.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone