Z czego się śmiano w średniowieczu? [fragment audiobooka Histmag.org]

opublikowano: 2024-05-17 18:02
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Mroczne, zacofane, brutalne i pełne niesprawiedliwości? Tak wygląda stereotypowy obraz średniowiecza. Ta epoka doczekała się wielu krzywdzących i niesłusznych epitetów oraz oskarżeń, między innymi o… brak poczucia humoru. Z czego się śmiano w średniowieczu? Zapraszamy do słuchania.
REKLAMA

Bądźmy szczerzy. Średniowiecze nie kojarzy się (i raczej nigdy nie będzie) z poczuciem humoru. Nie zmienia to faktu, że tak jak ludzie żyjący w innych epokach, ludzie wieków średnich potrzebowali nieco mniej lub bardziej wyszukanej rozrywki. Nic więc dziwnego, że w pełnym kontrastów średniowieczu znalazło się miejsce na zaskakująco wiele powodów do śmiechu – błazny, dziwaczne stworzenia, karnawały, cudaczne przebrania, karykaturalne obrazki oraz powiedzonka. To tylko niektóre z nich.

Posłuchaj materiału:

Podobał Ci się ten fragment i chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zakup audiobook „Z czego się śmiano w średniowieczu” Aleksandry Pawłowskiej (z d. Niedźwiedź)!

Polecamy e-book Aleksandry Niedźwiedź – „Z czego się śmiano w średniowieczu?” :

Aleksandra Niedźwiedź
„Z czego się śmiano w średniowieczu?”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
120
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-21-1 / 978-83-65156-68-6 audiobook

Książkę można też kupić jako audiobook, w cenie 11,90 zł.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone