Wręczono Nagrody Historyczne „Polityki”. Wśród nagrodzonych nasi autorzy

opublikowano: 2016-05-10 15:43
wolna licencja
poleć artykuł:
Dziś w redakcji tygodnika „Polityka” po raz kolejny przyznano Nagrody Historyczne tego pisma. Jury złożone z cenionych naukowców nagrodziło cztery publikacje. Wśród docenionych historyków są także autorzy Histmag.org.
REKLAMA

W dziale prac naukowych i popularnonaukowych nagrodę odebrał Jan Olaszek za książkę Rewolucja powielaczy. Niezależny ruch wydawniczy w Polsce 1976-1989 (Trzecia Strona, Warszawa 2015). Jan Olaszek, doktor historii i pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, od 2012 roku współpracuje z naszym portalem jako recenzent.

Najlepszym debiutem okazała się być książka Adama Sitarka „Otoczone drutem państwo”. Struktura i funkcjonowanie administracji żydowskiej getta łódzkiego (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, Łódź 2015). Adam Sitarek, również doktor historii i pracownik IPN, także współpracował z nami jako recenzent, oceniając książkę Jana Tomasza Grossa Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści.

Anna Machcewicz otrzymała nagrodę w dziale pamiętników i wspomnień za opracowanie „Życie tak nas głupio rozłącza…” Listy więzienne 1946-1956 Zofii i Kazimierza Moczarskich (Towarzystwo „Więź”, Warszawa 2015). W kategorii wydawnictwa źródłowe Jury przyznało nagrodę Karolinie Szymaniak za opracowanie i tłumaczenie Pism z getta warszawskiego Racheli Auerbach (Żydowski Instytut Historyczny, Warszawa 2015).

Nagrodzonym, zwłaszcza związanym z naszym portalem, serdecznie gratulujemy!

Relacje z gali wręczenia Nagród Historycznych niebawem ukaże się na łamach naszego portalu.

Dziękujemy, że z nami jesteś! Chcesz, aby Histmag rozwijał się, wyglądał lepiej i dostarczał więcej ciekawych treści? Możesz nam w tym pomóc! Kliknij tu i dowiedz się, jak to zrobić!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone