Biali mieli szanse. Nawet bez Polski.

opublikowano: 2008-09-08 17:58
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Po co studiować historię? Gdzie i jak szukać pracy po studiach? Jak wygląda kwerenda w ukraińskich archiwach? I czy Biali mieli szanse w walce z bolszewikami? Między innymi na te tematy rozmawiałem dzisiaj z Dariuszem Wierzchosiem - naszym stałym współpracownikiem i autorem książki, której recenzja kilka dniu temu ukazała się na łamach „Histmaga”.
REKLAMA

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z doktorem Dariuszem Wierzchosiem - adiunktem w Archiwum Akt Nowych, specjalistą w dziedzinie historii najnowszej Rosji i Ukrainy, a zarazem stałym publicystą „Histmag.org” i autorem książki „Generał Piotr Wrangel – działalność polityczna i wojskowa w latach rewolucji i wojny domowej w Rosji”.

Wywiad został podzielony na pięć części. Możecie wysłuchać ich za pośrednictwem naszego serwisu lub ściągnąć na dysk w formacie mp3 (jedną z 5 części lub całość w pojedynczym pliku - 6,64 MB).

Czy warto studiować historię? Jakie daje to perspektywy - również finansowe? (Pobierz - 1,4 MB)


Skąd pomysł by pisać książkę na temat Piotra Wrangla - postaci ważnej, ale jednak mało znanej i dotąd niemal nieobecnej w polskiej historiografii? (Pobierz - 1,3 MB)


Czy biografia powinna zawierać informacje o życiu prywatnym jej bohatera, jego dzieciństwie, młodości? (Pobierz - 0,6 MB)


Jak wygląda praca w archiwum na Ukrainie? Czym prowadzenie tam kwerendy różni się od robienia tego w Polsce? (Pobierz - 1 MB)


Czy Biali mieli szanse w walce z bolszewikami? Czy zgodnie z opinią generała Denikina to Polacy przyczynili się do zwycięstwa komunizmu? (Pobierz - 2 MB)

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone