„Akacjowa 38” – streszczenie odcinków 61-80

opublikowano: 2023-06-16 14:25
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Akacjowa 38” to hiszpański serial kostiumowy opowiadający o losach kilku mieszczańskich rodzin. Jego akcja osadzona jest w Madrycie na przełomie XIX i XX wieku. Co czeka bohaterów w kolejnych odcinkach? Poniżej prezentujemy ich krótkie streszczenia!
REKLAMA
(fot. screen z teasera serialu opublikowanego na YouTube)

Zobacz także:

„Akacjowa” streszczenia odc. 61-70

Streszczenie odc. 61 „Akacjowej 38:

Maximiliano przyznaje się żonie do tego, że przegrał z Claudiem dom w karty. Celia wybacza mężowi, który przeprosił rodzeństwo Herminii i przyznał się, że spowodował jej śmierć. Dzięki pomocy Leandra i Juliany Pablo i Leonor biorą w parku fikcyjny ślub. Leandro i Juliana wspominają, że też omal się nie pobrali. German mówi Cayetanie, że idzie na spotkanie z Espinosą.

Streszczenie odc. 62 „Akacjowej 38:

Rita śledzi Saura i Manuelę. Gdy dowiaduje się, że Manuela wypytywała go o Espinosę, mówi mu, że ma się jej pozbyć. Informuje o tym Cayetanę. Ta uświadamia sobie, że German i Manuela ją oszukują. Pablo i Leonor chcą razem uciec – Guadalupe daje synowi błogosławieństwo. Felipe przeprasza Julianę i Victora za swoje zachowanie. German zdaje sobie sprawę z tego, że Espinosa został pogrzebany wraz z jego zegarkiem, który zaginął. Domyśla się, że ukradła mu jego żona.

Streszczenie odc. 63 „Akacjowej 38:

Trini chce wydać przyjęcie przedślubne dla Leonor. Sauro napada na Manuelę w domu jej chlebodawców. Na szczęście wraca German i ją ratuje. Napastnik ucieka. Cayetana żąda od Rity, by go odnalazła, ale ten znika. Victor wyłudza od matki pieniądze na książki prawnicze. Ostatecznie jednak ich nie kupuje, tylko pożycza od Felipe.

Streszczenie odc. 64 „Akacjowej 38: 

Leonor i Pablo przygotowują się do ucieczki. Claudio widzi u Leonor obrączkę, którą otrzymała od Pablo podczas nieformalnego ślubu. Inspektor Mendez uprzedza Germana, że Sauro został zatrzymany i wrobi go w zabójstwo. Victor nie chce być prawnikiem, do czego próbuje przekonać go jego matka. Felipe mówi jej, by zaufała synowi. Cayetana ostrzega Manuelę,  że German nie zawsze będzie ją chronił.

Streszczenie odc. 65 „Akacjowej 38:

REKLAMA

Trwają przygotowania do ślubu Leonor i Claudia. Maximiliano domyśla się jednak, że jego córka chce uciec z Pablem. Nie staje im na przeszkodzie. Sauro zeznaje, że Cayetana chce wrobić swojego męża w zabójstwo. Victor przygotowuje przyjęcie, na którym panie mają wręczyć prezenty ślubne Leonor. Nocą żebracy wszystko jednak wyjadają, przez co Trini jest załamana.

Streszczenie odc. 66 „Akacjowej 38

Fabiana, Manuela, Casilda i Guadalupe przygotowują szybko jedzenie, czym ratują przyjęcie, które Trini urządziła na cześć młodej pary. German przy wszystkich gościach oświadcza, że nie popłyną z Cayetana w rejs. Po przyjęciu German oświadcza żonie, że od niej odchodzi.  

Streszczenie odc. 67 „Akacjowej 38:

Sauro przed śmiercią wskazał miejsce pochówku Espinosy. Manuela proponuje poszukać jego grobu, bo chce usunąć z niego zegarek Germana, zanim policja dokona ekshumacji. W ramach zadośćuczynienia za swoje zaniedbanie Vicotr wręcza Trini pudełko czekoladek oraz obiecuje matce, że co dzień rano będzie otwierał kawiarnię. Susana, widząc, że przyjaźń Juliany i jej syna się zacieśnia, wręcza jej w prezencie wdowi kapelusz z komentarzem co przystoi wdowie, a co nie. Leonor jest gotowa do ucieczki i czeka na Pabla, ten jednak się spóźnia. Wcześniej Claudio mówi mu, że stał się właścicielem mieszkania rodziców Leonor. To oznacza, że zakochani nie mogą wyjechać.

Streszczenie odc. 68 „Akacjowej 38:

German i Manuela odzyskują zegarek. Cayetana mówi, że wynajęła Saura, by zabił doktora Espinosę – w ten sposób oczyściła swój honor. Nie przyznaje się jednak do kradzieży zegarka. German chce jak najszybciej załatwić formalności związane z separacją, po czym wyjechać z Manuelą. Rodzice Claudia nie docierają na ślub syna z powodu sztormu. Claudio nie chce jednak przełożyć ceremonii. W międzyczasie Leonor wyznaje kobiecie, że ją kocha i ma nadzieję, że kiedyś odwzajemni ona jego uczucie.

Streszczenie odc. 69 „Akacjowej 38:

German odchodzi od Cayetany. Kobieta błaga męża, by został, ale bez skutku. Zrozpaczona poprzysięga więc Manueli zemstę. Leonor cierpi, bo podjęła decyzję o wyjściu za mąż za Claudia, by nie wpędzić rodziców w biedę. Trwają przygotowania do jej ślubu.

Streszczenie odc. 70 „Akacjowej 38:

REKLAMA

Cayetana mówi mężowi, że nie odda mu córki, bo to nie on jest jej ojcem, tylko jego brat. Claudio prowokuje Pabla. Gdyby nie interwencja Guadalupe, doszłoby między nimi do bójki. Manuela i Ramón zamierzają walczyć o Carlotę. Victor kupuje robota, który odpowiada na wszystkie pytania, ale nie umie go uruchomić. Z pomocą przychodzi mu Servando.

„Akacjowa 38” streszczenia odc. 71-80

Streszczenie odc. 71 „Akacjowej 38:

Cayetana się nie poddaje i grozi Germanowi, że nigdy nie odda mu córki. Próbuje nastawić ją przeciwko niemu. Claudio opowiada Leonor o ich przyszłej podróży poślubnej. Servando wyremontował automat Victora. Leonor oddaje się Pablowi, bo nie chce, by Claudio był tym pierwszym.

Streszczenie odc. 72 „Akacjowej 38:

Claudio żąda od Pabla by przyrzekł, że nigdy więcej nie zbliży się do Leonor. Wraz z dwoma oprychami grozi mu obcięciem ręki, ale tylko go ogłusza i wiąże. Gdy Servando zostaje wezwany przez Victora, by pomógł mu naprawić automat z wróżbami, z przedsionka kamienicy znikają kwiaty. Victor uznaje, że to jego wina i odkupuje kwiaty. Cayetana nie podpisuje dokumentów sporządzonych przez Felipe, więc German oświadcza, że w takim razie ma natychmiast opuścić mieszkanie, a on, wraz z Carlotą, nadal będą w nim mieszkać.

Streszczenie odc. 73 „Akacjowej 38:

Juliana zwraca Susanie wdowi kapelusz, który dostała od niej ze słowami, że wdowa do końca życia pozostaje wdową. Pablo uwalnia się z więzów, przybywa na ceremonię zaślubin Leonor i błaga ją publicznie, by z nim wyjechała. Ta jednak odmawia i wypowiada sakramentalne tak. Manuela przekonuje Germana, by lepiej traktował Cayetanę. Ten daje więc żonie czas na spakowanie i apartament w innej dzielnicy miasta. On sam zamierza wyjechać z Carlotą. Cayetana błaga, by dziewczyna została z nią i ostatecznie German jej ulega. Felipe oświadcza Celii, że powinni adoptować dziecko.

Streszczenie odc. 74 „Akacjowej 38:

Cayetana zostaje sama z córką. Zaczyna ją podtruwać, po czym rozpowiada, że córka choruje, a mąż nie wraca. Pablo cierpi, widząc, jak jego ukochana wyjeżdża w podróż poślubną z Claudiem. Felipe mówi Celii, że postanowił adoptować dziecko. German i Manuela zaszyli się w jego rodzinnej posiadłości.

Streszczenie odc. 75 „Akacjowej 38:

REKLAMA

Cayetana wciąż podtruwa córkę, by ściągnąć męża do domu. Pablo tęskni za Leonor, ale postanawia poświęcić się karierze dżokeja. Rita domyśla się, co Cayetana robi córce. Automat wywróżył Casildzie, że zakocha się w pierwszym napotkanym mężczyźnie. Okazuje się nim Servando. Trini boi się, że mąż ją opuści tak, jak German Cayetanę.

Streszczenie odc. 76 „Akacjowej 38:

Stan podtruwanej Carloty pogarsza się. Przy dziewczynce czuwa Celia. Cayetana zapewnia Ritę, że dziewczynka dostała bezpieczną dawkę syropu. German opowiada Manueli o swoim dzieciństwie na wsi. Rosina prosi męża, by wybrali się do opery na Rigoletto Verdiego. Casilda utwierdza się w przekonaniu, że Servando jest mężczyzną jej życia.

Streszczenie odc. 77 „Akacjowej 38:

Lekarz nie jest w stanie pomóc Carlocie. Rosina zaczyna podejrzewać męża o to, że ją zdrada. Pablo informuje Germana o chorobie córki. Maria Luisa pyta Felipe o testament jej ojca. Ramón i Trini rozmawiają o śmierci. Leandro  mówi Manueli, że German zdąży jedynie pożegnać się z Carlotą.

Streszczenie odc. 78 „Akacjowej 38:

German zmienia kurację, po czym Carlota odzyskuje przytomność. Maria Luisa domaga się dostępu do sejfowego klucza. Trini przyłapuje ją, jak potajemnie studiuje testament ojca, ale nie mówi o tym mężowi, by nie chce go denerwować. Servando mówi Casildzie, że nie mogą być razem.

Streszczenie odc. 79 „Akacjowej 38:

Felipe otrzymuje list z sierocińca. Jest w nim napisane, że wkrótce razem z Celią będą mogli adoptować dziecko. Maximiliano urządza wystawną kolację dla Rosiny i wręcza jej drogą broszkę. Wbrew oczekiwaniom Cayetany German utwierdza się w przekonaniu, że resztę życia pragnie spędzić z Manuelą i Carlotą. Rita jest gotowa wyznać Manueli prawdę o chorobie Carloty, ale zjawia się Cayetana i wysyła ją na przesłuchanie do musicalu, w którym czeka na nią rola.

Streszczenie odc. 80 „Akacjowej 38:

Gdy wszyscy uważają, że Carlota jest już zdrowa, dziewczynka umiera. German i Fabiana są w głębokiej rozpaczy. Felipe i Celia otrzymują wiadomość z sierocińca, że mogą przyjechać po dziecko. Victor przyrzeka matce, że zostanie dobrym adwokatem. Rita wraca z wiadomością, że dostała rolę w wodewilu. Dowiaduje się o śmierci Carloty.

Źródło:

www.vod.tvp.pl

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6

Książka dostępna również jako audiobook!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone