„Cień Kłyma Sawura. Polsko-ukraiński konflikt pamięci” - spotkanie w Gdańsku

opublikowano: 2013-07-01 17:24
wolna licencja
poleć artykuł:
10 lipca w Gdańsku odbędzie się promocja książki Grzegorza Motyki, poświęconej skomplikowanym stosunkom polsko-ukraińskim. Imprezę organizuje Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu wykładów „Spotkania z historią”. Histmag.org objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.
REKLAMA

Spotkanie odbędzie się 10 lipca o godzinie 17:00 w Hotelu Scandic w Gdańsku (ul. Podwale Grodzkie 9).

W 2013 roku mija siedemdziesiąta rocznica antypolskiej akcji OUN-UPA na Wołyniu. Oprócz uroczystości upamiętniających te tragiczne wydarzenia jest to również okazja do podsumowania dorobku historiografii polskiej i ukraińskiej dotyczącej tego tematu. Doskonale w ten nurt wpisuje się książka przygotowana przez Grzegorza Motykę, jednego z najwybitniejszych znawców stosunków polsko-ukraińskich. Praca ta doskonale przybliża Czytelnikowi polsko-ukraiński konflikt pamięci - napisał o książce dr Sławomir Poleszak z lubelskiego IPN.

W wydarzeniu udział weźmie autor książki - historyk, profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, autor publikacji takich jak Ukraińska partyzantka 1942–1960 (2006), czy Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła (2011). Słowo wstępne wygłosi dr hab. Piotr Niwiński. Wstęp wolny.

Więcej informacji: muzeum1939.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Julita Kamionowska
Studentka historii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią XIX wieku, szczególnie dziejami ziem polskich, litewskich i rosyjskich. Poza historią pasjonuje się też sportem (zwłaszcza skokami narciarskimi i lekkoatletyką).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone