Grzegorz Kucharczyk – „Prusy. Pięć wieków”

opublikowano: 2020-11-30 06:37
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Książka „Prusy. Pięć wieków” Grzegorza Kucharczyka to syntetyczne opracowanie dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku; państwa którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na dzieje Prus poprzez położenie nacisku na historię polityczną.
REKLAMA
Grzegorz Kucharczyk
„Prusy. Pięć wieków”
cena:
89,90 zł
Wydawca:
Bellona
Okładka:
twarda
Liczba stron:
800
Format:
165×235 mm
EAN:
9788311159914

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych państw niemieckich. Umocniły swą potegę dzięki zwycięstwom w wojnach śląskich, udziałowi w rozbiorach Rzeczypospolitej oraz w XIX wieku pokonaniu Austrii i Francji. W 1871 r. pruska dynastia Hohenzollernów objęła tron nowo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego. Prusy jako część Niemiec przetrwały do 1945 r., gdy w wyniku drugiej wojny światowej ich terytorium w znacznej części przypadło Polsce i ZSRR.

Prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu podjął się syntetycznego opracowania dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku, którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na te dzieje. Autor kładzie nacisk na historię polityczną, ale również uwzględnia najważniejsze aspekty dotyczace kultury, społeczeństwa i gospodarki. Tekst jest wzbogacony o ramki prezentujące osoby i ciekawostki zwiazane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Książka zawiera liczne ilustracje i mapy.

Książkę „Prusy. Pięć wieków” zamówicie pod tym linkiem

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone