IV Dni Kultury Białoruskiej w Krakowie

opublikowano: 2007-03-27 22:13
wolna licencja
poleć artykuł:
W dniach 23–26.04 br. Kraków będzie gospodarzem czwartych już Dni Kultury Białoruskiej, dorocznej imprezy propagującej wiedzę o kulturze, historii i aktualnej sytuacji społeczno-politycznej naszych wschodnich sąsiadów.
REKLAMA

W czterodniowych obchodach udział wezmą między innymi dr Alekader Milinkiewicz — przywódca białoruskiej opozycji demokratycznej oraz Andżelika Borys — prezes Związku Polaków na Białorusi.

Organizatorzy nie skupili się tylko i wyłącznie na ukazaniu problemów politycznych naszego wschodniego sąsiada, choć panele dyskusyjne z udziałem białoruskich opozycjonistów będą głównym punktem programu. Uczestnicy obchodów będą mieli również szansę dogłębnie poznać kulturę i historię Białorusi.

Wyemitowane zostaną filmy dokumentalne, będzie można obejrzeć występ teatru „Wolna Scena” z Mińska, czy wybrać się na koncert białoruskich zespołów rockowych „Towarzysz Mauzer” i „Ściana”. Nie zabraknie też luźniejszego podejścia do tematu — w „Piwnicy pod Baranami” zaprezentuje się kabaret „Razbitae serdtsa patsana”.

Imprezę organizuje Koło Naukowe Studentów Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Fundacją „Bratniak”.

Szczegółowy plan obchodów opublikujemy na łamach naszego serwisu, jak tylko zostanie on udostępniony przez organizatorów.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Piotr Hamarnik
Studiuje w Instytucie Historii Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie (V rok). Ukończył również Studium Dziennikarskie na tej samej uczelni. Aktywnie działa w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów swojej Alma Mater, w którym odpowiada za Biuro Prasowe i miesięcznik Nowy Legion. Dawniej związany z magazynem „Histmag.org”, odpowiadał w nim za promocję. Obecnie pracuje w dziale miejskim Gazety Wyborczej Kraków.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone